Junioři zvládli i druhé osmifinále, v sobotu hrají doma od 17:00!

JUN: HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Všechny letošní zápasy s Kometou byly vyrovnané, což se potvrdilo i ve druhém osmifinále. Energetici skvěle zvládli začátek utkání, kdy se během první třetiny dostali do dvoubrankového vedení. To se jim poté dařilo bránit, i díky několika excelentním zákrokům Ondřeje Kuchaře. Vítěznou branku zaznamenal kapitán Adam Rulík. Třetí utkání je na programu v sobotu od 17 hodin na ledě KV Areny, přijďte Vlčí smečku podpořit!
DHL extraliga juniorů, OF2, st 9.3.2016
Kometa Brno
1:2
0:2, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 53. Kusko (Král) – 6. Janata (Vrána, Osmík), 11. Rulík (Babka, Vodička). Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Lukš. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 148. Střely na branku: 30:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Kometa Brno: Slavíček - Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka, Šnajnar, Kupčík - Pokorný, Lunter, Dvořák, Nováček, Král, Horký, Garčic, Kusko, Kratochvíl, Boltvan, Hroudný
Karlovy Vary: Kuchař - Michálek, Beer, Pajk, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold - Osmík, Nguyen, Svoboda, Čejka, Vrána, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka

Domácí vstoupili do utkání aktivněji. Byla na nich znát chuť a odhodlání vyrovnat stav série před odjezdem do Karlových Varů. Na hostech bylo naopak vidět, že nehodlají nikam spěchat a budou spoléhat především na dobře zabezpečenou obranu. Kometě se na začátku zápasu naskytly dvě možnosti hrát přesilovou hru, těch ale nevyužila, a skóre tak otevřeli Karlovarští. V 6. minutě hráli přesilovou hru pro změnu oni, zavřeli Kometu v obranném pásmu a puk se dostal až k Jiřímu Janatovi, který přesnou ranou pod lapačku poslal svůj tým do vedení. Kometa se s tímto vývojem nehodlala smířit, přidala na pohybu, ale byli to opět hosté, kterým se podařilo skórovat. Další přesilovou hru využil Adam Rulík, který si sjel od modré čáry do pravého kruhu a střelou švihem poslal puk za Slavíčkova záda podruhé. Do šaten tak šli poprvé spokojenější hosté.

Do druhé části vletěla Kometa doslova po hlavě. Přidala na důrazu a dobrým napadáním zatápěla obraně Karlovarských. Všechny pokusy o překonání Kuchaře však vyšly naprázdno. Domácím tak zbývala už pouze poslední třetina na to, aby překlopili ukazatel skóre na svou stranu.

V té svěřenci trenéra Pazourka pokračovali v aktivním stylu hry, několikrát se jim podařilo zamknout soupeře v obranném pásmu, žádná ze střel se však ne a ne dostat až za záda brankáře Karlovarských. Až v 53. minutě se Brňané dočkali, Tadeáš král přihrál od mantinelu Silvestru Kuskovi a ten protlačil do branky nejen puk, ale i sebe. To bylo ze strany Komety vše, k dalšímu gólu už se domácí přes pozorně bránícího soupeře nedostali. Energetici si tak z Brna vezou krásná dvě vítězství, k postupu do čtvrtfinále jim tak stačí jen jedna jediná výhra. První domácí utkání je na programu v sobotu od 17 hodin v KV Areně.