Král střelců s pážaty zdolali Rytíře

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Do zápasové přípravy vstoupila Energie vítězstvím. Večer na Kladně přitom patřil především karlovarským mladíkům, postupně se trefili Martin Rohan, Jaromír Kverka a Michal Vachovec. V 52. minutě pak na 4:1 zvýšil Petr Kumstát a domácí navzdory své aktivitě dokázali už pouze snížit.
Příprava na sezonu, 1. kolo, út 7.8.2012
Kladno
2:4
0:1, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 50. Hlaváč (Bicek, Patera), 57. Kuchejda (Piskáček) - 6. Rohan (Zaťovič), 22. Kverka (Zaťovič), 38. Vachovec (Gründling), 52. Kumstát. Rozhodčí: Dundr - Řešátko, Ondráček. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Kladno: Chábera - Drtina, Macholda, Černošek, Růžička, Piskáček, Kameš, Drtil - Hlaváč, Patera, Bicek - Kuchejda, Dragoun, Hovorka - Eberle, Kuchler, Valský - Melka, Petrák, Dalecký
Karlovy Vary: Mensator (31. Benda) - Rohan, Prošek, Gulaši, J. Látal, Gründling, Kohn, Kloz, Parýzek - Košťál, Skuhravý, Zucker - Zaťovič, Kumstát, Kverka - Doležal, Keith, Pohl - Polák, Vachovec, Heřman

Pro Energii první a pro Kladno třetí přípravný zápas odstartoval lépe pro hosty. Úvodní oťukávání ukončila v 6. minutě střela obránce Martina Rohana, kterou Chábera se zakrytým výhledem propustil mezi betony. Inkasovaná branka k větší aktivitě nabudila především Rytíře, Energie se držela vzadu a pozorně bránila. Oslabení při vyloučení Heřmana zvládla s poklidem, horké chvilky pro Lukáše Mensatora přišly až v 15. minutě. Jednička hostů si postupně poradila s gólovými šancemi Dragouna, Kuchejdy a Daleckého. Nápor hostů paradoxně uťalo až další vyloučení karlovarského hráče.

V závěru třetiny ještě Mensator vychytal Hlaváčův křídelní výpad, a umožnil tak Jaromíru Kverkovi, aby na začátku periody druhé zvýšil na 2:0. Nejužitečnějšímu karlovarskému hráči z víkendového Vemex Cupu stačilo nastavit hůl do Zatovičovy nahrávky. Výborný vstup do přípravy s A-týmem si Kverka junior mírně pokazil ve 24. minutě, kdy faulem předčasně ukončil dvojnásobnou přesilovku Energie. Hra v nerovnoměrném počtu nesvědčila ani Energii.

Energie v polovině utkání vystřídala své brankáře a Marka Bendu vzápětí čekal náročný test. Tváří v tvář Černoškovi obstál a zakročil lapačkou. Domácí se dál snažili tlačit a zapomínali při tom na zadní vrátka. Ve 33. minutě ještě Chábera přečíslení 2 na 1 zakončované Kumstátem zlikvidoval, o pět minut později už ale dorážka nekrytého Michala Vachovce prošla za jeho záda.

Tříbrankový náskok hostům vydržel až do poloviny poslední periody. Pak se Středočeši konečně dočkali odměn za svou píli. Rychlou kombinaci s Paterou a Bickem přesně zakončil Jan Hlaváč. Zkušenost se však prosadila i na druhé straně kluziště. Petr Kumstát v 52. minutě zachytil kladenskou nahrávku a v samostatném úniku chladnokrevně vymíchal Cháberu. Konečné skóre 2:4 stanovil v 57. minutě domácí David Kuchejda, na víc už se Rytíři přes svou zjevnou snahu nezmohli.

Vladimír Kýhos (HC Energie Karlovy Vary): Výsledek je dobrý. Z naší strany to nebylo špatné, ale bylo vidět, že Kladno hrálo už třetí utkání. V tomto směru bylo na tom o poznání lépe. Působili rozehranějším dojmem, nežli my. Co se nových hráčů z Kanady, tak s jejich výkonem jsem spokojený. je to pro ně náročné, myslím tím stěhování, nové prostředí a změna kolektivu. Oba kluci nepůsobí vůbec špatně.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): Utkání bych charakterizoval tak, že my hráli a soupeř dával góly. Karlovy Vary jsme přebruslovali a měli spoustu střel, ale naše jalovost v koncovce a trošku i smůla nám zamezila skórovat. Naopak soupeř využil téměř vše, co mohl. Musíme dále pracovat a pokračovat v tréninku. Věřím, že když budeme soupeře takto přebruslovat, situace se zlomí k lepšímu.