HC Energie Karlovy Vary

A-tým čeká v úterý první zápas

Po juniorech vstupuje do zápasové přípravy i karlovarské áčko. S oběma Kanaďany v sestavě avšak stále bez Davida Noska a Tomáše Klímy nastoupí v úterý v 17:30 na led Městského stadionu v Kladně. Průběh utkání přiblíží textový online přenos.

O soupeři

Kladenští Rytíři mají za sebou už dvě přípravná utkání. Zatímco prohra v nájezdech s hvězdami nabitým Lvem Praha mohla být považována za slibný výsledek, porážku 1:5 od extraligového nováčka z Chomutova už si Středočeši za rámeček nedají.

Výsledky však nelze přeceňovat, v přípravě kluby testují i hráče z širšího kádru a teprve hledají optimální složení formací. Změnám v sestavě neušlo ani Kladno, přestože předešlou sezonu mohlo s přihlédnutím ke svým možnostem považovat za úspěšnou. Největší ztrátou je odchod tradičního střelce Jaroslava Kally do Slavie, zkušenost odešla i s obránci Tomanem a Posmykem. Známá jména jsou však i na straně příchodů. Ztráty v obraně pomůže zacelit Marek Černošek, Petr Macholda a Petr Mocek, tedy tři beci se zkušenostmi s karlovarským hokejem. V útoku Rytíři posílili o Davida Kuchejdu a Petra Obdržálka.

S trenérem o utkání

Trenér Vladimír Kýhos si zatím od zápasu nic velikého neslibuje. „Bude to naše první utkání. Kladno už odehrálo dvě. Takže budou rozehranější a v tomto směru budou mít o proti nám náskok,“ říká na úvod karlovarský trenér.

Momentálně mužstvo nabírá kondici. „Zatím se nezaměřujeme na herní projev. Přistupujeme k jednotlivcům a snažme se s nimi probírat jejich nedostatky,“ přidává.

K prvnímu týmu HC Energie Karlovy Vary se již připojili oba Kanaďané. „Centr Matt Keith bude nastupovat ve formaci s Jirkou Doleželem a Petrem Pohlem. Co se týče obránce Dustina Kohna, tak jsme jej zatím zařadili vedle Martina Gründlinga,“ říká trenér Kýhos o nových tvářích v týmu.

Dojem zatím kanadská dvojice udělala výborný. „Mám z nich dobrý pocit. Na ledě už byli. Uvidíme, co bude ale dál. Každopádně na Kladně hrát budou spolu,“ doplňuje.

Zdravotní stav Davida Noska a Tomáše Klímy se zatím nemění. „Stále nejsou k dispozici. Čekáme za zprávu od lékařů, ale dříve jak za týden to nebude,“ informuje Kýhos.

Karlovy Vary, kromě formace Doležal – Keitt – Pohl, nehodlají sestavu měnit. „Není k tomu důvod. Já si myslím, že na konci sezony nám to šlo, takže proč do toho zasahovat. Samozřejmě, že když to nepůjde, tak se do toho zasáhne,“ pokračuje kormidelník HC Energie.

Do branky prvního utkání sezony se postaví Lukáš Mensator. „Je to jasná naše jednička. Takže je logické, že by měl začít on. Co se týče dalších dvou kluků, tak se momentálně rozhodujeme o brankáři číslo dva. Chceme aby chytali, takže jim hledáme angažmá v I. lize,“ uzavírá Kýhos informace o sestavě.

Související články