Krutý výsledek pro Energii, Třinci podlehla

Až příliš krutý se zdá výsledek souboje s Třincem, ve kterém energetici nepředvedli vůbec špatný výkon. Stoupající výkon se zastavil ve třetí třetině, ve které nebyli Karlovarští schopni dostat puk za Mazance, naopak hosté pálili naplno. Tři body putují po zásluze do Třince.
Tipsport extraliga, 16. kolo, ne 30.10.2022
Oceláři Třinec
2:6
1:2, 1:0, 0:4
Branky a nahrávky: 20. Bartejs (Pulpán, Černoch), 27. J. Baláž (Kohout) – 7. Buček (Adámek, Jaroměřský), 14. Hudáček (Nestrašil, M. Doudera), 44. Hudáček (Marinčin), 47. M. Růžička (Voženílek, Čukste), 56. Hrehorčák (Dravecký, Nestrašil), 56. Chmielewski (Hrehorčák).
diváci3109
Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Mikyska – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Redlich, Jiskra, Hladonik – Sapoušek, J. Baláž, Kohout.
Oceláři Třinec: Mazanec – M. Doudera, Marinčin, Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský, Adámek, Zahradníček – Voženílek, Roman, M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Hrehorčák, Hrňa – Buček, Dravecký (A), Kurovský.

K výbornému vstupu do utkání pomohli Energii i navrátilci z marodky, Martin Kohout a Jan Hladonik. Oni i jejich spoluhráči v prvních minutách hned třikrát ujeli do přečíslení, vždy ale byla zablokována finální přihrávka, a tak se vůbec nedostalo k zakončení. Skóre tak jako první museli otevřít Oceláři a to za pomoci Samuela Bučka. Ten měl i trochu štěstí, dlouhá přihrávka se k němu odrazila od zad bránícího hráče a třinecký útočník měl sám před Lukešem snadnou práci. Aktivita energetiků trochu opadla a hosté toho využili. Nejprve jim radost z branky upřela vysoká hůl, následně už se mohli radovat oprávněně. Libor Hudáček si našel před brankou vyražený kotouč a pohotově zasunul za Lukeše.

Už to vypadalo, že Karlovarští budou zlomení a půjdou do šatny se dvoubrankovou ztrátou, ale nikoliv. Nejprve měl slibnou šanci Hladonik, Mazance však ještě nepřekonal. Energetici měli následně k dispozici první přesilovou hru a využili ji náramně. Na modré se rozhodl vystřelit Tomáš Bartejs a jeho rána zapadla přesně do růžku, do kabin se tak šlo o něco lépe. Karlovarští si aktivitu přenesli i do druhé části a jejich hra nevypadala vůbec špatně. Stejně jako celý zápas ale dělaly Karlovarským problémy rychlé protiútoky Ocelářů, v těch hostující hráči opravdu zářili. V jednu chvíli ale v rychlosti kupředu zabrali domácí a využili toho. Kohoutova střela z pravé strany nadělala Mazancovi problémy a pouze ji vyrazil před sebe, kde už čekal Jozef Baláž, který srovnal stav utkání.

Energetici v určitých pasážích předváděli úplně jinou hru, než na kterou byli fanoušci zvyklí z předešlých sezon. Dohrávání u mantinelu, tvrdé hity, to je začalo zdobit hlavně ve druhé části. Když k tomu přidáme obětavé padání do střel, je jasné, že z Karlovarských žádní otloukánci nebudou. Ani to, ani menší šarvátky ale nepomohly Energii k dalším brankám, ačkoliv šance na to byly. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Diváci určitě doufali, že Energetici naváží na výkon z předešlých třetin a dokonají obrat, byli ale zklamaní.

Začátek poslední části jednoznačně patřil hostujícím, kteří v tom byli podpořeni rychlou přesilovkou, bohužel pro karlovarské hokejisty také využitou. Rychlá kombinace na jejímž konci stál Libor Hudáček a Třinec byl opět na koni. Energetici se ještě nestihli ani vzpamatovat z obdržené branky a už tam měli další. Martin Růžička vyčkal před bránou na odražený kotouč a z blízkosti dorazil za Lukeše. Třinečtí tak rázem měli pohodlné dvoubrankové vedení a energetici měli necelou čtvrthodinku na srovnání. Nedařilo se, a tak energetici sáhli již pět minut před koncem ke hře bez brankáře a nevyplatilo se, prosadil se Patrik Hrehočák. Čtrnáct vteřin a síť za Lukešem se vlnila pošesté, Aron Chmielewski. Výkon energetiků výsledku neodpovídal, ale ať již byl či nebyl zasloužený, tři body putovaly po právu do Třince.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): První třetina jasně pro Třinec, ve druhé jsme byli myslím lepším týmem, měli jsme lepší pohyb a dokázali jsme proměnit nějaké šance. Třetí třetina začala lépe pro Třinec, soupeř si tam vytvářel šance a proměnil přesilovou hru. Za stavu 2:3 je to zkušený tým, museli jsme otevřít hru a Třinec nás začal trestat. Potom už si jasně pohlídal hru. Nemyslím si, že výsledek odpovídá hře, ale soupeř zaslouženě vyhrál.

Vladimír Országh (HC Oceláři Třinec): S body jsme spokojení. Věděli jsme, že nás ve Varech nečeká nic lehké, měly velmi dobré poslední zápasy. Začali jsme dobře, rychlé dva góly, možná jsme dostali trochu zbytečný gól na konci první třetiny. První polovinu druhé třetiny jsme hráli velmi zle, tam domácí zaslouženě vyrovnali. Hru jsme poté vyrovnali, začali jsme bruslit, být agresivnější, měli jsme několik dobrých šancí do konce druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme si pomohli gólem v přesilovce a k tomu jsme přidali další. Postupně se to nabalovalo. Bylo to 6:2, ale nebyl to jednoduchý zápas. Jsme rádi že jsme to zvládli, ale na druhou stranu třeba říct, že jsme měli fázi, jako kdyby kdybychom vypadli z role. To se nám nemůže stávat.