Nepovedený vstup vedl k debaklu, Energie padla s Oceláři 2:7

Po restartu se Energie poprvé představila na domácí půdě s Oceláři. Karlovým Varům se nevyvedl vstup do zápasu a po dvaceti minutách hry si Energie odnášela čtyřgólové manko. Ve druhé části se domácím podařilo snížit, ale Třinec přidal další góly. Karlovarští padli s Oceláři vysoko 2:7.
Tipsport extraliga, 15. kolo, po 9.11.2020, KV Arena
Oceláři Třinec
2:7
0:4, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 31. Pulpán (T. Mikúš), 45. Hladonik (Redlich, Vildumetz) – 8. Zadina (M. Doudera, Jašek), 10. M. Stránský (Gernát, Hrňa), 14. Martin Růžička (M. Stránský), 16. P. Vrána (Martin Růžička, M. Stránský), 24. M. Stránský (Martin Růžička), 37. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek), 50. M. Stránský (P. Vrána, D. Musil) .
vhazování32:40
Karlovy Vary: Bednář – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, Hladonik, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.
Oceláři Třinec: Kořenář – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík– Hrehorčák, Roman, Dravecký (A) – Hrňa.

Poprvé po restartu se Energie představila na domácí půdě. Jiří Černoch se na začátku utkání objevil ve velké šanci, když se dostal do samostatného úniku, jeho střela však rozezněla pouze tyč Kořenářovy klece. To ovšem byl jediný větší pokus energetiků, následně se totiž dominujícím celkem stal Třinec. V přesilové hře poslal Doudera kotouč na Filipa Zadinu, který z levého kruhu propálil vše, včetně Jana Bednáře. V 10. minutě se domácí dočkali dalšího vyloučení a Ocelářům stačilo 55 vteřin k navýšení skóre. Od modré pálil Gernát, jehož střelu ještě usměrnil do brankoviště Matěj Stránský. Neustupující tlak vyústil po komerční přestávce v další gól, zleva poslal dělovou ránu Martin Růžička a Bednář lovil už třetí puk ve své bráně. Ve 14. minutě se pokoušel odpovědět Jakub Lauko, ale jeho pokus neskončil za zády Kořenáře. V 16. minutě sice stačil karlovarský gólman zasáhnout proti střele Růžičky, ovšem na druhou ránu od Petra Vrány byl i téměř dvoumetrový brankář krátký. Hrozivá první perioda pro Karlovy Vary skončila čtyřgólovým mankem.

Do druhého dějství nevstoupila Energie o moc lépe, totiž dvou minutách se Karlovarští dostali do tří. Dvojitou přesilovou hru využil Třinec díky tvrdé střele od modré čáry z hole Matěje Stránského, který si připsal už druhou trefu v zápase. Ve 30. minutě měl maskovaný muž v karlovarské bráně znovu plné betony práce, proti dorážce Erika Hrni však zasáhl v pravý okamžik. A o pár chvil později snížil Lukáš Pulpán, který využil tlačenice v předbrankovém prostoru a tvrdou střelou poslal kotouč za Kořenáře. Ve 36. minutě zaznamenali sudí příliš mnoho karlovarských hráčů na ledě, ovšem po delší diskuzi byl trest odvolán a hra pokračovala ve standartním počtu. Poté byl ale z předbrankového prostoru znovu Jan Bednář překonán po bratrské souhře Michala Kovařčíka s Ondřejem Kovařčíkem. Po 40 minutách hry odcházely celky do kabin za stavu 1:6 pro Oceláře.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupila Energie o něco lépe. Jakub Flek brzy po začátku pálil z rychlého protiútoku, ale brankář Ocelářů byl přesný jako švýcarské hodinky. Ve 45. minutě se karlovarským hokejistům zadařilo. Redlich našel před bránou volného Jana Hladonika, který bez smilování poslal puk mezi Kořenářovy betony. Vzápětí se o slovo přihlásil Erik Hrňa, který na dvakrát nepropasíroval kotouč do brány Karlových Varů. Ve 49. minutě se Romanovi nepovedlo překonat Jana Bednáře, ovšem později dovršil hattrick Matěj Stránský. V 53. minutě se pokoušel o snížení Vildumetz v kombinaci s Jakubem Flekem, ale ani jejich šance nebyla pro karlovarské úspěšná. Posledních deset minut byla Energie velmi aktivní, ale k ovlivnění skóre aktivita nevedla. V 55. minutě poslal Redlich tvrdě k zemi Filipa Zadinu, který se ztěžka sbíral z ledové plochy, útočník Energie si vysloužil pětiminutový trest a trest do konce zápasu. O gól se vzápětí pokoušel Martin Kohout, který v oslabení ujel třinecké obraně, ale rána mířila vysoko nad hostující klec. Karlovy Vary v restartové premiéře padly s Oceláři 2:7.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jednoznačně rozhodla první třetina. Prohrávali jsme 4:0, ale myslím si, že do poloviny první periody to nebylo v našem podání tak hrozné. Měli jsme dokonce první šanci zápasu, ale trefili jsme tyčku. Následně se hostům podařilo proměnit dvě přesilové hry, což je posadilo na koně a uklidnilo je to. Porazit za takových okolností tak silné mužstvo, jako je Třinec, je velmi těžké. Třinečtí byli velmi produktivní, narozdíl od nás. Podle mě byla na šance první třetina relativně vyrovnaná, ale skončila pro nás 0:4 a bylo v podstatě po zápase. I když jsme se snažili s výsledkem něco udělat, Třinec si výsledek pohlídal. Na hostujícím ledě nám zřejmě svědčí to čisté ovzduší nedaleko ocelárny (smích). Nevím, proč se nám na jejich ledě daří a u nás ne. Pokud se nám nepovede začátek, jako dnes a nedostaneme si Třinec pod tlak ihned v začátku, je to potom moc těžké. V předchozích zápasech jsme hráli se Spartou a právě se Třincem, což pro nás nejsou příjemní soupeři, jsou velice silní. Odehráli jsme, vyjma dneška, vyrovnané bitvy. Nevidím příčinu našich nezdarů mezi diváky, v těchto případech to nemělo žádný vliv. Ke střídání brankářů dnes nedošlo, protože si myslím, že Honza na inkasované góly nemohl. Ze čtyř vstřelených branek v první třetině byly tři střely tečované, takže si nemyslím, že jdou góly za ním. Proto jsme se rozhodli, že ho v bráně necháme. Minule ke střídání došlo, pomohlo nám to v utkání s Českými Budějovicemi.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): Utkání rozhodla první třetina z přesilových her, které jsme měli. Po dvacetiminutách jsme vedli 4:0. Samozřejmě to byl těžký zápas, soupeř hrál dobře, dobře forčekoval. Chtěli jsme bodovat, to se nám povedlo.