O naději se junioři rvali do posledních sekund! Ani pět gólů k porážce Sparty nestačilo

Juniorský tým Energie předvedl parádní výkon, když ve třetím zápase se Spartou nejenže zvládl stáhnout dvougólové manko, ale dostal se i do vedení. Proti týmu, ve kterém hrají hráči pravidelně nastupující v seniorském hokeji, bojovali karlovarští mladíci jako lvi a beze zbytku splnili týmový cíl, o němž před čtvrtfinále mluvil trenér Václav Eismann. Myslím si, že cíl je poměrně jednoduchý. Předvést aktuálně nejlepší výkon, kterého budeme teď a tady schopni. Tak, abychom se po sérii, ať už skončí jakkoliv, mohli podívat do zrcadla a všichni jsme viděli, že jsme pro to, aby to dobře dopadlo, udělali všechno. Hoši děkujeme!
DHL Extraliga juniorů, ČF3, so 25.3.2023
Sparta
6:5p
2:1, 1:3, 2:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 4. Vitouch (Senčák, Ducháč), 15. Šindelek (Hauser, Böhm), 22. Hauser (Šindelek, Böhm), 48. Vitouch (Theimer, Fábry), 52. Hauser (Mácha, David), 62. Vitouch (Senčák, Šindelek) – 20. Dorot (Bulka, Csabi), 24. Csabi (Bulka, Kočí), 25. Adámek (Varvařovský, Anton), 37. Krajčík, 57. Csabi (Krajčík).
Rozhodčí: Hucl, Hacaperka – Malý, Maňák
vyloučení7:8
využití3:1
oslabení1:0
střely na branku41:37
diváci203
Sparta: Artsatbanov (Vedral) – Pavlák, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Böhm – Holeček, Mácha, Hauser, Novák, Hrabík, Senčák, Vitouch, Fábry, Stepanchuk, Krupička, Theimer, Hamršmíd
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Anton, Bulka, Tůma, Krajčík, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel, Kubíček, Mähler, Beran – Váňa, Handl, Botoš, Šlechta, Adámek, Varvařovský, Csabi, Kusak

Úvodní vhazování vyneslo energetikům zisk kotouče, a tak se mohli hned vydat do pásma. To však museli po chvíli vyklidit a přesunout se k obraně své branky. K šanci se dostal Jan Hamršmíd, ale Adam Dybal se nenechal zaskočit. I když se Adam Csabi proháčkoval do pásma, tak kvůli klubku soupeřů se nedostal ke střele. Do sparťanské branky energetici neprotlačili kotouč ani při následném závaru. Zato zmatek před brankou Energie skončil gólem Michala Vitoucha - 1:0. Sparťané se uhnízdili před Dybalem, ale ten jim statečně odolával. Petr Hauser si připravil pozici před karlovarskou brankou, ale kvůli nepřesné přihrávce se ke střele nedostal.

V klidu nechala Dybala střela Tomáše Holečka, který poslal kotouč kolem branky. Po polovině třetiny pálil Matyáš Váňa, ale kotouč zblokoval jeden ze soupeřů. V patnácté minutě udeřil v početní výhodě Filip Šindelek - 2:0. Poté, co si poradil s dotěrnými soupeři se před sparťanskou brankou objevil Robert Šlechta, kotouč však Hlib Artsatbanov vyrazil ramenem. Parádní šanci si vytvořil David Varvařovský, ale jeho naději zmařila lapačka sparťanského gólmana. Ke konci třetiny dostali karlovarští mladíci k dispozici početní výhodu. Ta sice zůstala nevyužita, ale pouhé čtyři sekundy po jejím konci se o snížení skóre postaral obránce Ondřej Dorot, kterého do akce poslala kombinace Kryštofa Bulky a Adama Csabiho - 2:1, na světelné tabuli svítil čas 19:26.

I prostřední část zahájili svěřenci Václava Eismanna s kotoučem na holích, ale byli brzy z pásma vystrnaděni. Tentokrát kotouč na hokejku Petra Hausera sedl přesně a Sparta zvýšila svůj náskok - 3:1. Následovala početní výhoda pro tým Energie. Kotouč ve sparťanské brance skončil díky akci asistentů u předchozího gólu Energie. Po kombinaci obránců Kryštofa Bulky a Mattea Kočího se ke kotouči dostal Adam Csabi a využil početní výhodu dvě sekundy před jejím vypršením - 3:2.

Uplynulo devadesát šest sekund než karlovarským mladíkům vyletěly znovu ruce nad hlavu. Skóre srovnal Matyáš Adámek, kterému kotouč před branku poslal David Varvařovský, poté co ho vybojoval Jakub Anton. V oslabení málem udeřil Filip Šindelek, ale kotouč zastavil Dybal svými betony. Skvělým zákrokem si karlovarský gólman poradil s akcí Jana Krupičky. Na druhé straně se činil Artsatbanov a tak i šance energetiků vyšly naprázdno. Po polovině třetiny se snažil do pásma dostat Michal Kusak, ale přes sparťanskou hradbu neprošel. Při hře čtyři na čtyři zaútočil ve třicáté sedmé minutě Filip Krajčík, který se před branku Sparty probojoval až z obranného pásma a poslal svůj tým do vedení - 3:4.

Třetí třetinu opět energetici zahájili v útočném pásmu. Jejich šance zvýšila početní výhoda, jenže hráči Sparty nedovolili svým soupeřům, aby se v pásmu utábořili a neustále posílali kotouč daleko od své branky. Stejně se podařilo ubránit oslabení i energetikům. Skóre ve čtyřicáté osmé minutě srovnal Michal Vitouch - 4:4. Po této brance šli energetici opět do oslabení a zuby na další branku si dělal Petr Hauser, jeho šanci Adam Dybal zlikvidoval. Vzájemný souboj nakonec přece jenom vyhrál Petr Hauser, který Dybala překonal zhruba za tři minuty ve vlastním oslabení - 5:4. Před dalšími výpady sparťanských mladíků svou branku Adam Dybal ubránil.

Na pozorného Hliba Artsatbanova narazil Adam Csabi. Ale ani on o svůj gól nakonec nepřišel. V padesáté sedmé minutě dostal Adam nabito od Filipa Krajčíka, povodil si jednoho z bránících hráčů a parádně zavěsil - 5:5. Ke konci třetiny se již žádný ze střelců neprosadil a tak zápas pokračoval prodloužením. Hotovo mohlo být zhruba po půl minutě, ale Artsatbanov střelu energetiků zlikvidoval lapačkou. O naděje karlovarské mladíky připravil Michal Vitouch v čase 61:14.