Oslabená Energie ovládla derby! Napínavou bitvu rozhodl v prodloužení Koffer

Karlovarští museli do derby s Litvínovem nasadit improvizovanou sestavu kvůli rozsáhlé marodce. A dařilo se jim naopak téměř plně nabitou Vervu pořádně trápit. Oba týmy se nejprve prosadily v první třetině a vše dospělo do prodloužení, v němž rozhodla přesná teč Filipa Koffera.
Tipsport extraliga, 34. kolo, ne 7.1.2024, Karlovy Vary, KV Arena
HC VERVA Litvínov
2:1p
1:1, 0:0, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 06:22 Kružík (Koffer, Rohan; 5/5), 62:56 Koffer (Bartejs, Kofroň; 3/3) – 19:05 Kirk (Hlava; 5/5). Rozhodčí: Pilný, Květoň – Hynek, Klouček. Diváci: 4861. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 23:27 (10:5, 4:9, 8:11). Zblokované střely: 19:21. Hity: 4:1. Vhazování: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
diváci4861
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Rohan, Stříteský, Rulík, Bartejs, Tureček – Jiskra, Černoch, Kangasniemi – Redlich, Kofroň, Procházka – Koffer, Přikryl, Kružík – Čihař, Kverka, Bernovský.
HC VERVA Litvínov: Zajíček – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Slavík, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Urban, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Úvod sedl lépe domácím. Ti odehráli spoustu času v soupeřově pásmu a vyléčenému Šimonu Zajíčkovi otestovali několika střelami. V čase 6:22 našel Filip Koffer rozjetého Daniela Kružíka, který zpoza kruhů zamířil ke vzdálenější tyči přesně nad beton litvínovského gólmana. Horko v litvínovském brankovišti způsobil záhy Jiří Černoch, jeho pobídky do slotu ale nikdo nedokázal využít. Energetici kontrolovali hru až do samotného závěru. V něm se hosté herně chytili a Dominik Frodl se musel vytáhnout proti dorážce Denise Zemana. Podobná situace se po chvíli opakovala, tentokrát se touš odrazil po střele Nicolase Hlavy od tyče přímo na hokejku Liama Kirka, po jehož střele v poslední minutě před sirénou bylo srovnáno.

Verva se do druhé části oklepala a vstoupila do ní lépe. Domácí obrana ovšem nedovolila větší brankovou příležitost, opět za to mohly bloky, kterých energetici nasbírali v prostřední části hned 13. Hra celkově byla o něco vyrovnanější a i domácí si vypracovali zajímavé příležitosti, ty ovšem mnohokrát zbytečně překombinovali. Chemici nejvíce zahrozili z útočného výpadu Tomáše Urbana, který si v přečíslení dva na jednoho vyměnil puk s Jindřichem Abdulem a jen těsně nedosáhl na kotouč, jenž by mohl zakončit do odkryté sítě. Skóre se tak neměnilo.

Na startu třetí třetinu vyrobil hrubou chybu Dominik Frodl, vedle jehož hokejky za brankou projel puk až na hokejku Ondřeje Jurčíka, ten ale vyloženou šanci zazdil. Hosté si přenesli momentum z druhé části a tahali za delší konec. Energetici se k něčemu pořádnému dostali až v 51. minutě, kdy střílenou přihrávku Filipa Koffera tečoval Roman Přikryl do náruče Šimona Zajíčka. Následně se hra vyrovnala a obě mužstva vyčkávala na chybu soupeře. Ke konci se vše začalo vyostřovat, z skrumáže se před ležícím Frodlem mohl prosadit David Kaše, ten ale minul. A jelikož se neprosadil ani nikdo další, šlo se do prodloužení.

V prodloužení to opět bylo vyrovnané, nakonec se však ke střele odhodlal na modré Tomáš Bartejs, jehož pokus přesně tečoval Filip Koffer a o démonem bodů bylo rozhodnuto.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Náš tým se před utkáním octl ve složité situaci, z různých důvodů chybělo devět hráčů základní sestavy. Očekávali jsme, jak se náš tým s takovým těžkým soupeřem vypořádá. Jsme velice mile překvapeni, jaký týmový výkon a soudržnost hráči předvedli. Doplnili nás kluci ze Sokolova, podle mě bychom v týmu nenašli hráče, kdo by na ledě nenechal všechno, co v něm je. Jsme šťastni za to, jak se to povedlo, že jsme získali bonusový bod v prodloužení. První třetina šla za námi, druhá zase za soupeřem. Třetí pak byla vyrovnaná a v prodloužení se štěstí překlopilo na naši stranu. Závěrem bych chtěl vyjádřit respekt k debutujícímu Vojtěchu Čihařovi, který šel do sestavy prakticky z voleje a utkání zvládl velmi dobře na to, že je ročník 2007.“

David Kočí (HC VERVA Litvínov): „Neměli jsme dobrý start. Celá první třetina byla z našeho pohledu taková ospalá. Pak jsme si něco řekli, snažili jsme se hráčům srovnat hlavy, aby začali jezdit a hýbat se. Myslím si, že se to potom trochu zvedlo, snažili jsme se tu hru vyrovnat. Bohužel se nám to pak už nepovedlo překlopit do vítězství. Celkově to byl urputný zápas, kde nebylo tolik šancí.“