Piráti svou loď uhájili

Piráti Chomutov - HC Energie 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Trápení Energie na venkovních stadionech s první čtvrtinou neodešlo. Na ledě geograficky nejbližšího extraligového soupeře energetici zaostávali především v útočné aktivitě a hře v oslabení. Trefy Zaťoviče a Bičánka na body nestačily.
Tipsport extraliga, 14. (ČT), ne 20.10.2013
Chomutov
4:2
0:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 24. Bartečko (Divíšek, Hruška), 27. Divíšek (Krstev, Bartečko), 46. Mrázek (Divíšek, Malec), 53. Hruška (Divíšek) – 15. Zaťovič (Vlach, Gulaši), 42. Bičánek (Vlach, Drtina). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3073. Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Chomutov: Řehoř – Krstev, Malec, Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák – Hřebejk, Svoboda, Bartečko – Hruška D., Divíšek, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Šagát – Jíra, Charousek, Chlouba – Račuk
Karlovy Vary: Závorka – Kubka, Bičánek, Šmach, Drtina, Grman, Gulaši – Hovorka, Vlach, Zaťovič – M. Látal, Balán, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – Tomeček, R. Hruška, Koblasa

Od úvodních minut mohli diváci vidět aktivní hokej z obou stran. Z větší vervou vstoupili do utkání Piráti, kteří mohli svůj úvodní tlak přetavit v branku, ale Hřebejk ani Malce nedokázali překonat Závorku v hostující bráně.

Také další obrovská šance v zápase patřila domácím Pirátům. Mladý Šulák si vybruslil do mezikruží a tvrdě vypálil. Jeho střelu vyrazil Závorka zpět k domácímu obránci, který znovu vypálil a puk se od brankáře odrazil na horní tyčku karlovarské branky.

Nakonec to byli hosté, kteří se radovali z úvodní trefy. Na začátku šestnácté minuty se ke kotouči dostal Martin Zaťovič, který se z pravého křídla bekhendem trefil ke vzdálenější tyči branky Řehoře. Hosté tak odcházeli do šaten s vedením o jednu branku.

Druhá třetina ovšem patřila Pirátům. Ti do ní vlítli a vybojovali svou první přesilovou hru. A po minutě jí dokázali využít. Piráti dobře kombinovali, kotouč si sebral Ľuboš Bartečko a dokázal ho poslat za záda Závorky.

A o tři minuty později již domácí vedli. V signalizovaném trestu přihrál Krstev přesně Tomáši Divíškovi, který stál na správném místě a střelou z první překonal Závorku.

Domácí měli k dispozici i přesilovou hru 4 na 3, kterou ovšem nesehráli příliš dobře a nedokázali se prosadit.

Hosté se ovšem nevzdali a čtyři minuty před koncem utkání mohli srovnat. Jeden z útočníků dobře vypálil a jeho střela skončila až na tyči domácí branky. Bohužel pro Karlovarské se odrazila pod Řehoře.

Začátek třetí třetiny se povedl Energii. V přesilové hře se ke kotouči dostal Radim Bičánek, který od modré čáry propálil vše včetně Řehoře. Hosté využili přesilovou hru již po čtyřech vteřinách.

O čtyři minuty později byli domácí hodně blízko gólu. Svoboda vypálil z pravého kruhu, kotouč se odrazil od tyče a jel po brankové čáře, kde ho stihl odpálit jeden z obránců.

Piráti se radovali až o půl minuty později. Divíšek vypálil na bránu a Jaroslav Mrázek kotouč tečoval přesně pod horní tyčku. Piráti pokračovali ve velkém tempu. Jaroslav Svoboda si obehrál tři protihráče a vystřelil. Celý stadion již jásal, ale kotouč skončil pouze na tyči.

A další gól přišel vzápětí. David Hruška sebral odražený kotouč, otočil se a ranou přesně vymetl roh karlovarské branky.

Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale nepomohla jim ani přes dvě minuty dlouho trvající hra bez brankáře. Piráti si tak zaslouženě připisují tři body.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): Dnešní utkání se nám povedlo. Chtěli jsme odčinit ty předchozí prohry. Byli jsme aktivní a sice nám Vary ze začátku odskočily, ale věřili jsme, že to dotáhneme do vítězného konce. Ce se týče posil z Kadaně vím, kam sáhnout a co od kluků očekávat. Jsem s nimi spokojený.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Nám se to utkání dneska nepovedlo. Nestačili jsme bruslařsky, v nasazení a v takové zarputilosti. Soupeř na nás vlítnul od první třetiny, nevěděli jsme, kde nám hlava stojí. Sice jsme dali náhodný gól, ale bohužel se nám nepovedlo bodovat.