HC Energie Karlovy Vary

Skvěle! Tříbodový import i ze Slavie

HC Slavia - HC Energie 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Nejrychlejší extraligová branka v ročníku z hole Petra Kumstáta, po pár minutách zvýraznění náskoku Markem Melenovským a pak další přídavek v podání Václava Skuhravého (na snímku). Přesně takový hokejový sen uskutečnila Energie v první třetině duelu se Slavií. Sazka aréna sice před první přestávkou vycítila po přesné Bednářově ráně šanci, koncentrovaní Západočeši už ale drama nepřipustili. Navíc je ve třetí části znovu uklidnil čtvrtou brankou kapitán Skuhravý, se třemi kanadskými body muž večera. Snížení ze strany Pražanů znamenalo pouze více práce v závěru pro výborného Sáblíka. Další pozitivum? Tři využité přesilovky v režii Karlových Varů.
O2 extraliga, 42. kolo, čt 17.1.2008, Sazka Aréna
Slavia
Karlovy Vary
2:4
1:3, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 19. Bednář (Rataj), 51. Klepiš (Vondrka) - 1. Kumstát (Skuhravý), 5. Melenovský (Milan Procházka), 17. Skuhravý (Jiří Hanzlík), 44. Skuhravý (Dobroň). Rozhodčí: Hodek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:4, navíc Bednář (Slavia) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3787.
Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Drtina, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Rataj, Sup - Klepiš, V. Růžička ml., Doležal - Holec, Sklenář, M. Čermák
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Pech, Hluchý - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Dej, Kraft, Skladaný

Komentář k utkání

V brance Slavie dnes dostal šanci Dominik Furch a obrana mu práci rozhodně neulehčila. Po dvanácti sekundách dostal Skuhravý pas od obrany, upoutal na sebe pozornost obránců a hbitě nahrál k mantinelu na Petra Kumstáta, který nikým neatakován překonal blafákem slávistického gólmana. Byl to nejrychlejší gól letošní sezony! Domácí chtěli rychle odpovědět, ale do větší šance se dostal až v páté minutě Sup. Mezírku mezi betony však nenašel.

V čase 4:53 dokázala Energie využít svoji první přesilovku zápasu. Marek Melenovský projel mezi obránci před branku, kde již stačilo pouze nastavit hůl do Procházkovy perfektní přihrávky. Obránci Slavie podruhé zaspali a podruhé byli také ztrestáni.

Domácí byli všude pomalejší, nedařilo se jim kombinovat a vytvářet si střelecké příležitosti. Jejich zmar korunovala přesilovka v jedenácté minutě, při které Slavia ani jednou neohrozila Sáblikovu branku. Vary však dokázaly i podruhé za sebou potrestat slávistickou nedisciplinovanost. Na 0:3 zvyšoval v 16. minutě Václav Skuhravý chytrou střelou přes clonící hráče. Pražané byli zralí na ručník. Impuls do jejich řad zařídil dvě minuty před koncem třetiny Jaroslav Bednář, jenž z první napálil puk z puntíku určeného pro buly přesně ke vzdálenější tyči – 1:3.

Ve druhé třetině červenobílí zvýšili aktivitu, ale hosté zdatně odolávali. Začal boj o každou píď ledu. Slavia měla puk častěji ve své moci, avšak Energie byla nebezpečnější. Dvojice Kumstát a Skuhravý na ledě doslova řádila. Každé jejich střídání bylo pro domácí velmi nebezpečné a Furch se měl co ohánět. V polovině zápasu už domácí fanoušci zvedali ruce. Doležal propálil Sáblíka, puk se zastavil za jeho zády a obrana jej na poslední chvíli dokázala odehrát do bezpečí na poslední chvíli před dotírajícím útočníkem. Minutu před koncem třetiny pak nedokázal přesně zamířit z bezprostřední blízkosti Kadlec, a tudíž ve druhé části nepadl žádný gól.

V úvodu třetí třetiny mohli sešívaní snížit. Sklenář s Ratajem jeli na jednoho obránce, kterého se jim podařilo překonat rychlou nahrávkou. Rataj už ale nedokázal před brankou přehodit Sáblikovy betony. Slávističtí obránci měli očividně špatný den. Jak jinak si vysvětlit, že nechali v oslabení na modré čáře zcela volného agilního Václava Skuhravého. Ten se v sólovém úniku nemýlil a Furcha propálil mezi nohy – 1:4.

Snížení a závěrečné drama zařídil v 51. minutě Jakub Klepiš, ke kterému se po několika odrazech dostala Vondrkova přihrávka. Slavii gól nabudil a vrhla se do závěrečného tlaku. Během posledních devíti minut měla více šancí, než za celý zápas. V čase 58:49 byl vyloučen hostující Duben. Slavia odvolala gólmana. Velkou šanci mel Hruška s Beránkem, ani jeden ale neuspěl. 29 sekund do konce se pak nechal vyloučit Bednař a zápas se dohrál 4 na 4.

Hra Slavie byla ve všech ohledech nepřesná, pomalá a nedůsledná. Na skvělém výkonu Karlových Varů měl zásluhu skvělý vstup do zápasu, výborně odehrané přesilovky i oslabení a hra prvního útoku.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Pro nás to byla šokující první třetina. Inkasovali jsme rychle tři branky a tam se utkání rozhodlo. Snažili jsme se s tím něco udělat a výsledek zkorigovat, ale bylo velmi těžké se probíjet perfektní obranou Karlových Varů. Nám se to nepovedlo a Vary dneska naprosto zaslouženě zvítězily."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Vyšel nám vstup do utkání, když se nám podařilo skórovat hned po 12 vteřinách, pak se nám povedlo přidat rychle ještě dva góly a myslím, že to bylo pro vývoj utkání rozhodující. Poté se hra srovnala, byl to do konce otevřený zápas a boj, ale samozřejmě pro Slavii bylo hodně těžké dotáhnout třígólový náskok, přestože v závěru byla z její strany vidět maximální snaha. Hráli jsme velmi zodpovědně do obrany a náskok si pohlídali."

Fotogalerie

Související články