HC Energie Karlovy Vary

Trenér věděl, co na soupeře platí, usmívá se rychlostřelec Petr Kumstát

Hrdiny zápasu se Slavií byli Petr Kumstát (na snímku) a Václav Skuhravý. Každé střídání proháněli obranu soupeře více než bylo pro Slavii zdrávo a o vítězství se postarali měrou vrchovatou. O průběhu mimořádně vyvedeného představení Energie na ledě nejmodernější evropské arény jsme si povídali s Petrem Kumstátem, který otevřel skóre duelu už po 12 vteřinách hry.
Ten rychlý úvodní gól byla naučená akce, nebo náhoda?
Trenér tady byl v úterý na zápase a říkal, že by to na ně mohlo platit a nám se to povedlo. Hodně nám to pomohlo, Slávka byla zaskočená a výrazně byl ovlivněn vývoj zápasu. Celé to vyplynulo ze situace, mohlo to také být druhé, nebo třetí střídání, naštěstí to po buly vyšlo tak, že jsme to mohli zahrát.

Byl to letošní nejrychlejší gól v extralize, už jste někdy takto rychle skóroval?
To mě tedy těší. Nikdy jsem góly takhle rychle nedával. Nehrával jsem kdysi ani v první pětce, takže to ani moc nešlo.

I minulý zápas v Sazka Areně jste vedli a nakonec prohráli, bylo to tedy pro vás poučení?
Určitě, my jsme potřebovali takovýto zápas. Byli jsme předtím dole, teď se nám uzdravují hráči a bude to snad jen a jen lepší.

Ovlivnilo váš herní projev to, že chytal mladý gólman Furch ? Mohl být nervózní, vy jste častěji stříleli...
Ne. Myslím, že chytal v pohodě. Za ty góly nemohl. Je to kvalitní brankář a chytal jako vždy výborně.

V čem byl zápas jiný oproti vašemu předešlému souboji?
Byli jsme agresivnější, rychlejší, lépe jsme bruslili. Slavia nehrála v takové pohodě jako tehdy. Má hodně zraněných hráčů a to mužstvo poznamená. My tuto situaci také moc dobře známe. Byli jsme také odolnější v soubojích na užším kluzišti, což hrálo velkou roli.

Báli jste se ke konci o výsledek?
Tak bojíte se vždycky. My jsme to měli skvěle rozehrané a byla by škoda zápas ztratit. Slavia má skvělé mužstvo a ke konci dost tlačila. Dvoubrankový náskok se ale ukázal jako dostatečný. Dařily se nám také výborně přesilovky, to nám také hodně pomohlo. Máme tři body proti těžkému soupeři a to je super!

Související články

Reportáž | čt 17.1.2008

Skvěle! Tříbodový import i ze Slavie