HC Energie Karlovy Vary

Marek Melenovský se těší na pobyt s rodinou a cyklistická esa

Něco začalo a něco skončilo. Tak by se dalo jednou větou popsat, co se v lázeňské metropoli v pátek událo. V Karlových Varech odstartoval Mezinárodní filmový festival a dveře za sebou uzavřela letní příprava hokejistů mistrovské HC Energie. Po necelých dvou měsících dřiny se mužstvo rozejde, aby si jeho členové užili zaslouženou dovolenou. „Pojedu s rodinou do Francie. Vybrali jsme takové místo, abychom se mohli podívat na Tour de France,“ pochlubil se milovník cyklistiky Marek Melenovský.

Jak jste Vy osobně spokojen s letní přípravou?
Letní příprava byla pro nás hodně těžká. Na druhou stránku je nutno přiznat, že je opravdu nutná. Bez ní bychom byli v sezoně ztraceni. Podle toho k tomu všichni hráči přistoupili. Kdybych jí měl porovnat s minulými roky, tak byla stejně náročná. Doufejme, že nám pomůže stejně jako v minulém roce.

Kromě tréninků jste ze zúčastnili i řady promo akcí, o mistry byl všude zájem. Jak je tohle náročné?
Je nás hodně a na těchto akcích se střídáme. Takovéto mítinky nemůžou být jenom na pár hráčích. A jak to vnímáme? Jednoduše. Bereme to tak, že je to prostě a jednoduše zapotřebí. Propagujeme naše partnery, ale také sami sebe. Když nás někdo osloví, tak prostě přijdeme.

Kam se s rodinou chystáte na dovolenou?
Na jedné dovolené jsme byli už před přípravou. Hned co nám skončila sezona a dozněly oslavy titulu. Teď se chceme s rodinou podívat na Francouzskou riviéru. Chtěl bych to spojit s Tour de France a podívat se na všechny cyklistická esa naživo.

O cyklistiku se nějak víc zajímáte?
Určitě. Mně se ten sport velice líbí. I já sám rád jezdím na kole. Jak už jsem řekl, chtěl bych vidět ty nejlepší.

Takže pro Vás nebylo soustředění v Bedřichově problematické…
To zase ne. I pro mě to bylo hodně těžké. Tak jsme dostávali pořádně do těla. Já mám nějaké kilometry najeté, tak jsem to možná snášel lépe než všichni ostatní, ale také jsem se tam pořádně nadřel a bolelo mě to stejně jako ostatní.

Dovolená musí být odměnou i pro Vaši rodinu. Během dlouhé sezony si Vás moc neužila...
To určitě. Jedeme si tam oddychnout a odpočinout. Budeme stále spolu a já i rodina se na to moc těšíme.

Po dovolené Vás čekají Wingate testy. Jak proběhnou? Bude hodně náročné splnit limity?
My jsme teď hodně nadupaní. Myslím si, že z toho žádný z nás nemá strach. Hlavně o dovolené nesmíme zahálet a trochu se hýbat. Myslím si, že to bude všechno v pohodě.