Smolný začátek tripu. Junioři těsně nestačili na Třinec

Poslední venkovní utkání základní části mají před sebou karlovarští junioři. Na Moravu vyrazili bez zraněného útočníka Samuela Šmajdy a obránce Mattea Kočího, který hraje za áčko Energie. V prvním utkání nastoupili svěřenci Václava Eismanna proti Třinci. Jediná část zápasu, kdy energetici nedokázali odpovědět na inkasovanou branku byla první třetina. Právě o ten jeden gól vyhráli třinečtí mladíci. Další zápas čeká juniory v sobotu, kdy změří síly s prvními Vítkovicemi.
DHL Extraliga juniorů, 53. kolo, pá 10.3.2023
Oceláři Třinec
3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 9. Hrůzek (Haas), 28. Ramik, 54. Hlávka (Volas) – 37. Kusak (Šlechta), 56. Šiler (Tůma, Vogel).
Rozhodčí: Rapák, Kapitanov – Hanzlík, Bartoň
vyloučení4:3
využití0:1
střely na branku32:36
diváci140
Oceláři Třinec: Král (Klimek) – Kremnický, Pospíšil, Hrůzek, Buják, Kareš, Andrle, Volas – Ramik, Spěváček, Haas, Pánek, Šutý, Kozlík, Gerych, Hlávka, Šilar, Holinka, Jobánek, Moškoř
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Smýkal, Kubíček, Beran, Zolnaj, Vogel, Dorot, Tůma, Bulka, Anton – Skuhravý, Šlechta, Šiler, Botoš, Handl, Menc, Csabi, Kusak, Váňa

Utkání sice začali energetici v útočném pásmu, ale nedařilo se jim své šance proměnit. Nejblíže skórování byl Robert Šlechta, jeho střelu však Jakub Král zneškodnil. V dalších minutách se musel ohánět Adam Dybal. Toho nakonec ke kapitulaci přiměl dorážkou v deváté minutě Filip Hrůzek. Špatná muška třineckých mladíků zabránila tomu, aby v jedenácté minutě svým hostům odskočili o další gól. Do šance se dostal Jan Botoš, ale Oskar Hass ho obral o kotouč. S prázdnou musel svou pozici před brankou nakonec vyklidit Radim Handl, když Král poslal kotouč na Filipa Hrůzka. V první třetině měl plné ruce práce Adam Dybal, ale statečně odolával a do konce třetiny si na něj nikdo ze soupeřů nepřišel.

Druhou třetinu začali energetici ve čtyřech, ale i přesto se na Krále vydal Matyáš Váňa, jenomže kotouč po jeho střele skončil pouze v gólmanově náručí. Skoro vzápětí poté, co jedno oslabení přestáli, museli karlovarští mladíci ustát druhé. I přes tlak pod, který je třinečtí junioři vzali se energetici ubránili. Třinečtí se však nehodlali ze své pozice vzdálit. V čase 27:03 se prosadil Michal Ramik, když pálil z kruhu – 2:0. Na Králových betonech skončila šance Jakuba Šilera. Po polovině třetiny vytasil proti střele Roberta Šlechty třinecký gólman lapačku. Vzápětí vznikl před jeho brankou menší závar, který chtěl k dorážce využít Matěj Skuhravý, ale ani jeho šance neskončila gólem.

Následně si hráči vyměnili role. Pod tlak tentokrát vzali své hostitele karlovarští mladíci. Jenomže Král si střelami Ondřeje Dorota a Adama Csabiho poradil. Na branku si energetici museli počkat do třicáté sedmé minuty. Předtím ještě zkoušel střelu z kruhu Robert Šlechta. Kotouč proletěl pouze kolem branky. Když se k němu dostal kotouč podruhé poslal ho Robert před branku, kde byl připraven Michal Kusak a ten ho pod Královými betony nasměroval do branky – 2:1. Před koncem třetiny musel Adam Dybal ve svém brankovišti ještě hasit požár po akci Robina Gerycha a Tomáše Šilara. V posledních dvou minutách třetiny to na třineckého gólmana zkoušeli Jakub Anton a Jakub Vogel.

Lépe to se šancemi energetiků nevypadalo ani ve třetí třetině. Třinečtí se je snažili nepouštět ke kotouči a sami se drželi před Dybalem. Ten si s jejich akcemi dokázal poradit. Kryštof Bulka a Radim Handl se krátce po sobě dostali před Krále, ale Kryštof byl odzbrojen a Radim se nedostal k zakončení. René Kubíček vypálil od modré, ale kotouč pouze zaduněl na Králově betonu. V polovině třetiny si málem Král připsal asistenci, když kotouč vyrazil k Radimu Handlovi. Své zaváhání napravil třinecký brankář zásahem lapačky. Krátce na to přišel, po Králově zásahu vyrážečkou, o gólovou šanci Ondřej Dorot. V padesáté čtvrté minutě ztížil energetikům šance na obrat Tadeáš Hlávka, po jehož teči skončil kotouč pod břevnem - 3:1. V čase 56:00 se kotouč přes Jakuba Vogela a Tadeáše Tůmu dostal k Jakubovi Šilerovi a ten z před brankového prostoru poslal kotouč do branky - 3:2. Po oddechovém čase, který si v čase 58:28 vyžádal trenér energetiků zůstal Adam Dybal na střídačce a karlovarští mladíci to zkoušeli v šesti. Sice se jim podařilo zabránit, aby inkasovali do prázdné branky, ale vyrovnávací gól se jim vstřelit nepodařilo. O body tak přišli s tím nejtěsnějším rozdílem.

René Mucha (hlavní trenér HC Oceláři Třinec):

Výhra se nám dnes nerodila lehce. v prvních sedmi minutách jsme vůbec neměli dobrý pohyb. Soupeř byl aktivnější a hrál jednoduší hokej. My jsme potřebovali nějaký čas na to, abychom si zvykli na jejich hru. S postupem času a vstřelenými góly jsme se dostali do hry. Potřebujeme však dostat z naší hry ven mrtvé chvilky, díky kterým soupeř naskočí do zápasu.

Václav Eismann (hlavní trenér HC Energie Karlovy Vary):

Gratuluji domácím, kteří vstřelili tři branky. My se ofenzivně trápíme, a proto dnes prohráváme.