Třetí výhra v řadě! Energie oplatila Litvínovu porážku

Podruhé se v rámce přípravných zápasů střetla Energie s Litvínovem a tentokrát již vítězně. O zápase rozhodla druhá třetina, ve které se prosadili Ondřej Procházka a Jiří Černoch po krásných přihrávkách od Víta Jiskry. Ve třetí třetině upravil na konečné skóre 0:3 Arttu Ilomaki.
Příprava na sezonu, přát., čt 22.8.2024
HC VERVA Litvínov
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 21. Procházka (Jiskra, Černoch), 28. Černoch (Jiskra, Procházka), 43. Ilomäki (Reunanen)
Rozhodčí: Petružálek, Ondráček - Pěkný, Ondráček II.
HC VERVA Litvínov: Tomek (Zajíček) – Zeman, Baránek, McIsaac, Polášek, Baláž, Czuczman, Husinecký – Pekař, Gut, Berka – Sandberg, Sukel', Koblasa – Hlava, Jícha, Maštalířský – Havelka, Postl
HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Plutnar, Reunanen, Tureček, Moravec, Dorot, Mikyska – Kofroň, Ilomäki, Kern – Procházka, Černoch, Jiskra – Kružík, Sapoušek, Čihař – Koffer, Šír, Redlich

Začátek utkání nenabídnul mnoho šancí, hrálo se zodpovědně do obrany a ani jeden z týmů tomu druhému nedovolil žádnou větší šanci. Po zhruba pěti minutách hry měla Energie k dispozici přesilovou hru. Tu ale energetici nevyužili, největší šanci měl Robin Sapoušek, který pálil z pravého kruhu, jeho střela však branku minula. První velkou šanci také zaznamenal Litvínov. Zeman pálil od modré a od Vladislava Habala se puk odrazil před Marka Berku, ale karlovarský gólman předvedl pohotový přesun. Následně se odražený kotouč dostal k Filipu Sandbergovi, výborný blok předvedl Filip Koffer. Dalimil Mikyska nahazoval nebezpečně puk od modré čáry, který se dostal až k brankaři Tomkovi, tenotouč vyrazil přímo k Vítu Jiskrovi, jenž z dorážky těsně minul branku. V samém závěru první třetiny prověřil Habalovu pozornost Marek Baránek, který vypálil tvrdý projektil od modré čáry, ale ani ten neskončil v brance a do kabin se tak šlo po dvaceti minutách za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhé třetiny šla Energie do vedení. V čase 20:45 využil přečíslení dva na jednoho Ondřej Procházka, kterému do odkryté klece nahrál Vít Jiskra - 1:0. Verva se snažila o rychlé vyrovnání. Střelu Josefa Jíchy dokázal Habal vykopnout betonem. Následně se před karlovarským brankařem ocitil zcela osamocený Martin Havelka, který ještě hledal svého spoluhráče, avšak nepřesně. Matúš Sukel' jel sám na brankáře Vladislava Habala. Poté před ním zamíchal kotoučem, mířil mezi betony, hostující brankář však dokázal mezírku utěsnit. Ale byli to energetici, kteří se v čase 27:38 radovali podruhé. Vít Jiskra opět našel na druhé straně úplně volného Jiřího Černocha, který kotouč usměrnil do prázdné branky - 0:2. Ondřej Procházka byl blízko ke druhému gólu v zápase. Prosmýkl se kolem litvínovské obrany, ale beton Tomka přehodit nedokázal. Krátce na to měla Energie k dispozici přesilovou hru, kterou však využít nedokázala. Verva se snažila do konce druhé třetiny ještě snížit. Se střelami Matěje Pekaře a Marka Berky si Vladislav Habal dokázal poradit. Následně se do samostatného úniku dostal Matúš Sukel', ale dnes výborně chytající Habal se roztáhl na brankovišti a krásným zákrokem uhájil tak ve druhé třetině dvoubrankové vedení pro svůj tým.

I z kraje třetí třetiny navýšila Energie svůj náskok. V čase 42:37 zafungovala finská spolupráce. Tarmo Reunanen nahrál na modrou Arttu Ilomakimu, který prostřelil Tomka - 0:3. V další částí třetí třetiny l vidění moc akcí nebylo. Litvínov mohl zaslouhou Petra Koblasy snížit. Právě k němu se dostala odražená střela, nicméně z backhandu trefil pouze boční oblouk branky. Dvě minuty před koncem třetí třetiny dostala Verva k dispozici přesilovou hru. Největší šanci v ní měl Matúš Sukel', který vystřelil bombu z první, nicméně Habal byl i tak připraven. Dále se už nic důležitého nestalo a Energie zvítězila na ledě Litvínova 3:0

David Moravec (HC Energie Karlovy Vary), asistent trenéra Jsme velmi spokojeni, že jsme uhráli nulu, letos poprvé s velmi těžkým soupeřem na horké půdě. Šli jsme si za vítězstvím od první třetiny, myslím si, že můžeme být spokojeni, ale pořád tam jsou taktické nedotahy, ale oproti zápasu v Plzni se to zlepšilo a má to progres, který bychom chtěli dodržet i na další zápas.