Vyrovnané derby skončilo prohrou v závěru prodloužení

Tvrdé a psychicky velmi náročné, takové bylo páteční derby s Plzní. Energetici prohrávali, vedli, poté opět prohrávali a dokázali zápas znovu srovnat. Napětí zápasu nechybělo, tvrdé branky také ne, jen body. Většina z nich totiž odjela do Plzně, v KV Areně zůstal jen jeden.
Tipsport extraliga, 18. kolo, pá 4.11.2022
Plzeň
4:5p
0:0, 2:1, 2:3 - 0:1
Branky a nahrávky: 25. Koblasa (O. Beránek, Mikyska), 26. Jiskra (Redlich, Kohout), 46. Jiskra (Redlich, Kohout), 60. Koblasa (Havlín, Gríger) – 22. Zámorský (Hrabík), 49. Blomstrand (Malát, Holešinský), 50. Zámorský (Rekonen, Kodýtek), 55. Holešinský (Zámorský), 65. Mertl (Blomstrand, Holešinský)
diváci4563
Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa (A), Havlín, Mikyska, Rulík – Rachůnek (C), Gríger, Kružík – Koblasa, Hladonik, O. Beránek (A) – Redlich, Jiskra, Kohout – Sapoušek, Zadražil, Osmík.
Plzeň: Pavlát – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Kremláček, Houdek, Kaňák, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek (A), Holešinský – Blomstrand, Mertl (A), Rekonen – Suchý, Malát, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Adamec.

500. utkání v extralize pro Tomáše Rachůnka vyšlo jubilejně na západočeské derby proti Plzni. Plná hala hnala se skvělou atmosférou hokejisty kupředu, ale od začátku to byla spíše oťukávaná. Oba týmy se nejprve snažily pořádně poznat, aby věděly, s jakou taktikou soupeř nastoupil, k hokejovým akcím se ale ani postupem času nedostalo. Hra byla plná fyzických soubojů, střety byly chvílemi opravdu tvrdé. Základem ale byla čistá hra. K vidění nebyly žádné zákeřné zákroky a prakticky ani fauly. První vyloučení přišly až v samotném závěru a větší vzrušení nepřinesly.

Druhá část už byla z hokejového pohledu podstatně zajímavější. Plzeňští se v šatně pořádně nahecovali a na karlovarský celek nastoupili opravdu zprudka. Dvě rychlé střely ještě zvládl Lukeš polapit, ale třetí už skončila za jeho zády. Za vším stála pokažená rozehrávka, po které se Plzeň dostala do pásma a Petr Zámorský si sám dorazil do branky svou vlastní střelu. Hosté se ještě rychle snažili navázat hned s další akcí, poté už ale začali hrát domácí. Nejprve dostal před branku krásný pas Petr Koblasa, který neměl problém trefit zařízení. Netrvalo to dlouho a Energie se dostala do vedení, Vít Jiskra z úhlu procpal puk za Pavláta. Do konce prostřední části bylo k vidění ještě spusta karlovarských i plzeňských střel, ale ani jedna už brankou neskončila. Velký podíl na tom měli brankáři a především ten karlovarský. Štěpán Lukeš předvedl několik perfektních zákroků, díky kterým zůstali karlovarští ve vedení.

Stejně jako do druhé vstoupili Plzeňští výborně i do třetí části. Opět se snažili hrát hokej, ale nepohlídali si zadní vrátka. Redlich ujel po pravé straně, vystřelil a Vít Jiskra jeho střelu dorazil za Pavláta. Karlovarský odchovanec tak přidal už druhou branku v tom nejvypjatějším zápasem. Poté už ale začala hrát hlavně Plzeň. Tři minuty po karlovarské brance se prosadil krátce po konci přesilovky Ludwig Blomstrand, o necelou minutu později na něj navázal dělovkou od modré Petr Zámorský. Rázem bylo srovnáno a Plzeň byla rozjetá za další brankou. Jedna, druhá i třetí rána ale nemohla za Lukeše projít, karlovarský gólman chytal co mu síly stačily. Poté už ale napřáhl Adrián Holešinský a propálil vše co mu stálo v cestě. Energetikům zbývalo pár minut a dali do toho vše. V závěru odvolali brankáře a zadařilo se. Petr Koblasa si sjel před branku a protečoval puk do branky, šlo se do prodloužení.

Nejprve klasická hra tři na tři a následně to přišlo. Plzeň již podruhé odvolala brankáře a vytvořila si tak početní výhodu čtyř proti třem. Energetici měli dvě obrovské šance na trefení odkryté šance, byli ale stále pod tlakem a nakonec to byli oni, kdo inkasoval, tři vteřiny před koncem se prosadil z blízkosti Tomáš Mertl. Energetici tak nezvládli ani druhé letošní derby a ze zápasu si odnesli pouze bod.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Je to pro nás strašně kruté, ale zápas jsme si prohráli asi za stavu 3:1, kdy jsme udělali tři fauly po sobě. Soupeř má extrémně silné přesilovky, což jsme věděli, byli jsme na to připravení, ale ty hráče tam mají a zvládli to. Dokázali jsme se vrátit, ale je to kruté.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): Řekl bych vyrovnané utkání, trochu divoké, jsme šťastní, že jsme to takhle zvládli. Podařilo se nám po dlouhé době vrátit se do zápasu a je to strašně důležité pro kluky na psychiku. Ověřili jsme si, že se hraje šedesát minut.