Vyrovnanou bitvu rozhodl v nájezdech Mountfield

HC Energie - HC MOUNTFIELD 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Vyrovnanou partii rozehráli o nedělním večeru hokejisté Energie a hostujícího Mountfieldu. V první třetině se sice vedení ujali domácí střelou Františka Skladaného (na snímku). Hosté však v půlce základní hrací doby srovnali a vyrovnané skóre vydrželo až do samostatných nájezdů, ve kterých o druhém bodu pro svůj tým rozhodl kapitán hostů Šimánek.
Tipsport extraliga, 12. kolo, ne 17.10.2010, KV Arena
České Budějovice
1:2sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 19. Skladaný (Dej) - 31. Šimánek "C" (Šulc, Mikeska.), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3749. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Kokko, Parýzek, Dobroň, M. Rohan - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Sailer, Pech, Hruška - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Zaťovič
České Budějovice: Kovář - Vydarený, Snopek, Novák, Šulc, Melichar, Tůma, Jank - M. Pšurný, Červený, Ježek - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Pletka, Kašpařík, Gulaš - Martynek, Kuchejda, Mertl.

Ve dvanáctém kole se Energie utkala s atraktivním soupeřem z Českých Budějovic. To, že se karlovarským hokejistům hraje lépe proti silnému soupeři, dokázaly hned první minuty, ve kterých dokázali domácí svého soupeře pěkně potrápit. Skórovat mohl například Cyganov, jenž si s kotoučem objel branku a jen těsně minul volný prostor před tyčí.

Velkou šanci si hosté vytvořili počátkem osmé minuty, kdy Gulaš střílel od modré a jeho střelu ještě dorážel Kašpařík, avšak ani ten nedokázal Mensatora překonat. Z protiútoku se podařilo zahrozit i energetikům. Skladaný našel volného Deje, kterému přihrál do jízdy, ale jeho pohotovou teč Kovář vyrazil lapačkou mimo bránu.

Radovat se mohli hosté v patnácté minutě utkání. Po střele Vydareného ještě Mensatorem vyražený kotouč dopravil do prázdné klece jeden z Budějovických, avšak událo se tak až o odpískání. Tím pádem branka platit nemohla.

Obrovská snaha skórovat se domácím vyplatila až v devatenácté minutě utkání, kdy skvěle hrající dvojice Skladaný – Dej opět úřadovala. Povedlo se jim ujet do přečíslení, Dej přihrál najetému Františku Skladanému, který přesnou tečí poslal kotouč za Kovářova záda.

Největší příležitost si Budějovičtí vytvořili ihned na počátku druhé třetiny. Roman Pšurný se probojoval až před Mensatora, ale karlovarský brankář skvělým zákrokem překazil i jeho následnou dorážku.

Netrvalo však dlouho a hostům se povedlo přece jen skórovat. V polovině utkání vystřelil Šulc z hranice levého kruhu. Mensator jeho střelu ještě vyrazil, ale Jiří Šimáček puk zpracoval a obloučkem ho poslal do brány. Rozhodčí si nebyl ani u této branky jist, a tak se raději poradil se svým kolegou u videa. Tentokrát byl jeho verdikt pozitivní.

Energii se dlouho nedařilo navázat na tlak z počátku utkání, což se jí povedlo ke konci třetiny. Třikrát za sebou vyhráli energetici buly a třikrát za sebou střílel od modré čáry Nosek, ale ani jednou se mu nepodařilo vrátit svému týmu vedení.

Ve třetím dějství již týmy od hry nedaly tolik aktivity jako v prvních dvou třetinách. Energetici si svůj tlak dokázali vytvořit až v poslední minutě, ale to již bylo pozdě. Za největšího smolaře utkání bychom bezpochyby mohli označit Davida Hrušku. Čtvrt minuty před koncem utkání měl výhru na holi, avšak ve skvělé příležitosti nedokázal zvednout kotouč nad Kovářův beton.

Utkání se tedy přehouplo do prodloužení, kde opět mohl úřadovat Hruška, ale ani tentokrát nedokázal protlačit kotouč za skvěle chytajícího Kováře. A minutu před koncem prodloužení to byl znovu nejproduktivnější hráč Energie, kdo měl bod navíc na holi, ale dnes prostě neměl svůj den.

Po excelentním výkonu domácích v prodloužení se hra přesunula do samostatných nájezdů, ve kterých se sice podařilo Pechovi s Melenovským proměnit, ale Českobudějovičtí dali jednoduše o branku víc. Rozhodující nájezd proměnil Jiří Šimánek.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že diváci sice viděli jenom dvě branky, ale i tak se měli na co dívat. My jsme byli padesát minut aktivnější, mimo té první desetiminutovky druhé třetiny, kdy hosté vyrovnali. Jinak byla aktivita na naší straně. Bohužel jsme nedokázali proměnit jasné gólové šance, které jsme v závěru měli. Za celé utkání jsme nenašli recept na výborně chytajícího Kováře. Myslím si, že by více utkání slušelo, kdyby se body dělily poměrem 2:1 pro nás.

Milan Kupka (HC MOUNTFIELD): Toto utkání bylo z obou stran opatrné. Obě mužstva čekala na chybu soupeře a také na to, kdy promění svoje poctivě vypracované střelecké příležitosti. Nakonec to došlo do remízy a k nájezdům. V těch je to o šikovnosti a štěstí. To tentokrát stálo na naší straně.