Z Vítkovic se Energie vrací bez bodů

Čtvrtý vzájemný duel s Vítkovicemi se karlovarským hokejistům vůbec nevyvedl. Už po první třetině prohrávala Energie na ledě Ridery o dvě branky. Ve druhém dějství domácí navýšili náskok na 5:0. Závěrečnou dvacetiminutovku odstartoval v brance Štěpán Lukeš, který kapituloval ve 44. minutě. O kosmetickou úpravu skóre se po tvrdé střele Stříteského zasloužil tečí Dávid Gríger.
Tipsport extraliga, 49. kolo, pá 24.2.2023, Ostravar aréna
Vítkovice
6:1
2:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 8. Mikuš (Fridrich, Lakatoš), 18. Dej (Lakatoš, Kotala), 23. Lakatoš, 33. Chlán (Raskob, Lakatoš), 36. Lindberg (Bukarts, Lednický), 44. Mueller (Bukarts, Raskob) – 49. Gríger (Stříteský, Hladonik).
diváci5809
Vítkovice: Stezka – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Prčík, Gewiese, J. Stehlík – Bukarts, Lindberg, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – Dej, Přibyl, Lednický
Karlovy Vary: Habal (40. Lukeš) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Rohan, Havlín – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koffer, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kohout – Juusola

Pár minut po začátku zápasu se Karlovarští dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém se ocitl Gríger, jenž poslal zprava puk na Rachůnka, ale na jeho střelu dokázal Stezka zareagovat. Hra se rychle otočila před Vladislava Habala a puk se pokusil uklidit do karlovarské svatyně Fridrich, hostujícímu brankáři pomohl Mikyska. V 8. minutě z kruhu propálil brankáře Energie Juraj Mikúš. Další větší příležitost přišla v 16. minutě opět na straně Vítkovic. Od modré čáry pálil Prčík, odražený kotouč skončil na holi Kotaly, kterému chyběly dva centimetry od skórování. O dvě minuty později v přesilové hře Rastislav Dej zůstal dobře postavený v mezikruží a zamířil mezi Habalovy betony. Po první třetině vedla Ridera nad Karlovými Vary o dvě branky.

Po dvou minutách ve druhé třetině ve velké šanci octil Hladonik, který se sám řítil na Stezku. Sice nevybojoval gól, ale alespoň přesilovou hru pro Karlovarské. Početní převahy ale nejsou v letošní sezoně silnou stránkou energetiků, což se potvrdilo i tentokrát. Po hrubé chybě karlovarské obrany se volného puku v útočném pásmu zmocnil Dominik Lakatoš a velkou šanci proměnil. Hosté se snažili odčinit, co napáchali, ale recept na vítkovického brankáře se jim nedařilo nalézt. Na druhé straně byl znovu nebezpečný Petr Fridrich, ale tentokrát předvedl Vladislav Habal famózní zákrok. Po polovině utkání se v dobré šanci objevil Redlich, ale jeho počin skončil těsně vedle vítkovické tyče. Ve 33. minutě se už hostující fanoušci začali radovat, ale byla trefena pouze karlovarská tyč. Ovšem poté se už domácí nemýlili. Před brankovou zůstal volný Petr Chlán, jenž pohotově poslal puk za Habalova záda. I přes čtyřbrankové manko se energetici snažili otočit zápas na svou stranu. Jenomže Tobias Lindberg se zmocnil kotouče na ose, projel až do mezikruží, odkud vymetl horní růžek hostující svatyně. Dávid Gríger získal přihrávku až na modrou čáru, nabral rychlost, ale Stezkova lapačka zamezila gólu. Další velkou šanci vytvořil Černoch, nabil na Huttulu, jehož tvrdou ránu zpacifikoval brankář Vítkovic. O dorážku se ještě pokoušel Ondřej Beránek, a tak domácí gólman raději schoval kotouč do lapačky. V prostřední části Ridera navýšila svůj náskok a o vítězi bylo rozhodnuto.

Trenérský štáb se pokusil vdechnout Energii dávku energie a na vzniklou situaci reagoval výměnou brankářů. Vladislava Habal nahradil Štěpán Lukeš. Nový impuls ale nezabral. Bukartosov nahození tečoval před brankou Peter Mueller. Karlovarští získali přesilovou hru, když se Kalus provinil nepovolenou výstrojí, po minutě si přisedl kolega Dej a Energie měla zhruba minutu dlouhou. Dělovku Matěje Stříteského tečoval Dávid Gríger a zajistil kosmetickou úpravu skóre. Hlouček karlovarských fanoušků se po vstřelené brance domáhal vyrovnání, to však energetici nezajistili. Zmírnit porážku mohl Ondřej Beránek, ale vítkovický gólman zasáhl včas. Karlovy Vary i ve čtvrtém vzájemném duelu padly s Vítkovicemi.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Nás určitě v hlavách trápila ta domácí prohra s Českými Budějovicemi. Celý týden jsme se na tento zápas připravovali. I když jsme se připravovali na to, že Vary jsou brejkové mužstvo, tak i přesto se tam často dostávali, nicméně Stezka chytal výborně. Dali jsme šest gólů, hráčům za to děkujeme. Chtěl bych ale poděkovat celému klubu, realizačnímu týmu, za to, že se stali součástí historie vítkovického klubu a překonali rekord v počtu bodů získaných za základní část. Možná jsme i rádi, že je to za námi, že se na to už nikdo nebude ptát, ale za to jim patří velký dík.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Gratulujeme soupeři k jednoznačnému vítězství. To co se dělo na ledě, výsledek 6:1 odpovídá průběhu hry a kvalitě domácích. Dneska byli domácí lepší ve všech parametrech, osobní souboje, držení kotouče, kombinace, tam neměli žádné zbytečné ztráty kotoučů. Jednoznačně šel zápas od začátku na jejich stranu. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří vážili dalekou cestu. Bohužel neviděli od nás kvalitní výkon, ale jejich podpory si nesmírně vážíme.