Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

#varyvrepre: Osmnáctka naposledy před MS, Bednář hlavním gólmanem U16

#varyvrepre: Osmnáctka naposledy před MS, Bednář hlavním gólmanem U16

17.04.2018 | David Sokol

Karlovarským mladým hráčům sice už ligová sezona skončila, brusle na hřebík však letos ještě pověsit nemohli. Čtveřice energetiků ve složení František Klejna, Adam Křemen (na snímku), David Tureček a Jan Bednář totiž obdržela pozvánku do reprezentace ČR a v minulých dnech si své příjemné mezinárodní povinnosti všichni splnili.

Buď u toho s námi! Vstupenky na baráž o extraligu kupuj ONLINE

Osmnáctka naposledy před MS vítězně

Úplně poslední zápas před mistrovstvím světa U18, které se bude konat mezi 19. a 29. dubnem v ruském Čeljabinsku, odehrála česká reprezentace začátkem měsíce na přípravném kempu proti juniorce Plzně a po skvělém závěru se z vítězství 4:2 radoval právě výběr Čechů do 18 let. V sestavě národního týmu nechyběl ani karlovarský František Klejna, který do utkání vedl své mužstvo s kapitánským céčkem na dresu a díky svým dlouhodobě skvělým výkonům si navíc vysloužil pozvánku na nadcházející světový šampionát!

Česko U18 - HC Plzeň 1929 U21 4:2

Sedmnáctka v Basileji třetí a s dvojitou účastí Energie

Hned dva energetici odcestovali v závěru minulého týdne s reprezentací do 17 let na turnaj pěti do švýcarské Basileje, s lvíčkem na hrudi se představil útočník Adam Křemen a obránce David Tureček, pro kterého to byl vůbec první start za národní tým v kariéře! Po úvodní těsné prohře s Ruskem si Češi vyšlápli na Švédy i domácí Švýcary, své působení ale zakončili prohrou s Finskem, a z alpské země si tak odváží bronz.

Výsledky U17 v Basileji

Česko U17 - Rusko U17 2:3
Švédsko U17 - Česko U17 3:4p
Švýcarsko U17 - Česko U17 4:7
Česko U17 - Finsko U17 3:5

Bednář jedničkou šestnáctky, ze Švédska ale bez bodu

I v kategorii do 16 let měla Energie svého vyslance, byl jím talentovaný brankář Jan Bednář. Ten do hry poprvé naskočil ve 14. minutě úvodního zápasu proti domácímu Švédsku a v obou dalších kláních proti Rusku a Finsku již dostal šanci jako první gólman. Česká reprezentace ale bohužel nebyla střelecky při chuti, prohrála všechny tři zápasy a z Umea odjíždí bez jediného bodu.

Výsledky U16 v Umea

Švédsko U16 - Česko U16 6:0
Rusko U16 - Česko U16 3:1
Česko U16 - Finsko U16 2:4