HC Energie Karlovy Vary

Energie si zahraje Generali Česká Cup, čeká ji Liberec, Boleslav a Litvínov

Fanoušci Energie se mají v létě na co těšit. Kromě tradičních přípravných utkání odehrají karlovarští hokejisté i na utkání nově zrozené soutěže, která ponese název Generali Česká Cup. Pohár bude hrát celkem šestnáct týmů – ke čtrnácti účastníkům Tipsport extraligy se přidají dva kluby Chance ligy.

Energetiky čeká v základní skupině B loňský vítěz extraligové základní části Liberec, dále pak ambiciózní Mladá Boleslav a v posledním souboji se střetnou v tradičním podkrušnohorském derby s Litvínovem.

Hned ve druhém utkání skupiny tak může dojít na zajímavý souboj, kdy společně s týmem Liberce přicestují do Karlových Varů ještě nedávno útočníci Energie Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger. Podobný duel čeká na nejnovější posilu klubu, obránce Oldricha Kotvana, který ještě vloni oblékal dres Liberce a předtím nastupoval rovněž za Mladou Boleslav. O soubojích s Litvínovem pak netřeba psát nic obsáhlejšího, protože Podkrušnohorská derby mají vždy výtečnou atmosféru.

Hrát se začne ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech 4. srpna. Finále je na programu 15. a 22. září. Zápasy se budou vysílat na České televizi a O2 TV Sport, případně na HokejkaTV.cz.

Pohár se bude pořádat i jako podpora extraligových klubů, které kvůli pandemii koronaviru přišly o vyřazovací část sezony, tedy i o značnou část příjmů. Není tak překvapením, že se zástupci extraligových klubů na jeho realizaci jednomyslně shodly.

Zápasy Energie v Generali Česká Cupu

04.08.2020 | Mladá Boleslav - Energie
06.08.2020 | Energie - Liberec
11.08.2020 | Litvínov - Energie
13.08.2020 | Energie - Litvínov
18.08.2020 | Energie - Mladá Boleslav
20.08.2020 | Liberec - Energie

Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu jeden milion korun, poražený finalista 500 tisíc korun. Odměnu do poháru věnuje generální partner Tipsport extraligy ledního hokeje společnost Tipsport.

„Chtěli bychom pozvat všechny hokejové fanoušky ke sledování Generali Česká cupu a podpoře jejich oblíbeného klubu, a to buď nejlépe přímo na stadionech, či u televizních obrazovek," říká Marián Zelko, marketingový ředitel Generali České pojišťovny. „Věřím, že stejně jako hráči budou po vynuceném předčasném ukončení play off natěšení a utkání bude provázet dobrá atmosféra a nasazení na ledě i v hledišti navzdory opatřením, která bohužel ještě mohou v srpnu trvat.“

Týmy Generali Česká Cupu

Skupina A: HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, Rytíři Kladno

Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC VERVA Litvínov, HC Energie Karlovy Vary

Skupina C: HC Kometa Brno, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc

Skupina D: HC Oceláři Třinec, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín, HC Zubr Přerov

Herní systém

Základní skupiny

Všechny týmy jsou rozděleny po čtyřech do čtyř základních skupin. V ní odehrají utkání dvoukolově každý s každým. Za výhru ve skupině budou tři body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy získá vítěz dva body, poražený tým potom jeden bod. Délky přestávek, prodloužení a počet nájezdů jsou stejné jako v základní části TELH. Týmy, které skončí po základní skupině na 1. a 2. místě, postoupí do play off.

Play off

Play off se bude hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání desetiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy (pět na každé straně).

Příklad vývoje sérií play off

1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 4:0, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 3:0.
Konečné skóre 4:3 pro HC Sparta Praha – postupuje HC Sparta Praha

x

1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 1:4, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:1.
Konečné skóre 8:2 pro HC Olomouc – postupuje HC Olomouc

x

1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 2:1, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 3:2.

Konečné skóre 4:4, hraje se prodloužení, případně nájezdy, kde se rozhodne o postupujícím.

Rozpis utkání Generali Česká Cupu

Hrát se bude v termínech mezi 4. srpnem a 22. zářím. Přesné termíny utkání budou zveřejněny co nejdříve v návaznosti na zařazení do vysílání na České televizi a O2 TV. Změny termínů jsou vyhrazeny.

1. kolo Generali Česká Cupu – 4. srpna

HC Sparta Praha – ČEZ Motor České Budějovice
HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno
Bílí Tygři Liberec – HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary
HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice
HC Olomouc – Mountfield HK
HC Oceláři Třinec – HC Zubr Přerov
PSG Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA