HC Energie Karlovy Vary

Mikuláš Antonik dočasným trenérem reprezentační dvacítky!

O tom, že poctivá práce přináší ovoce, se přesvědčil dlouholetý kouč karlovarské juniorky Mikuláš Antonik. Společně se Zdeňkem Čechem ze Zlína byl jmenován prozatímním trenérem výběru České republiky do 20 let pro nadcházející turnaj pěti. Stálý realizační tým pro příští šampionát v Kanadě by měl být určen počátkem března.

Turnaj pěti se uskuteční od 6. do 10. února v Brně, Žďáru nad Sázavou, Velkém Meziříčí a Blansku. Nově budovaný český tým zde narazí na celky Finska, Švédska, Německa a Švýcarska. Miloslavu Hořavovi, Ondřeji Weissmannovi a Radimu Rulíkovi, trenérskému triu na nedávném mistrovství v Pardubicích a Liberci, vypršela jednoletá smlouva a jejich eventuální nástupci zatím nejsou známi. Proto byli pro blížící se turnaj prozatímně jmenováni právě Zdeněk Čech a Mikuláš Antonik.

Ing. Zdeněk Čech je hlavním koučem zlínských juniorů, kteří v tabulce momentálně drží první příčku s šestibodovým náskokem na šestou Energii. S vedením reprezentačního celku má více zkušeností než jeho karlovarský kolega, působil již jako trenér šestnáctek a sedmnáctek. Bývalý hráč Karlových Varů a současný trenér Mikuláš Anotnik stojí za výrazným vzestupem karlovarských juniorů. Od prvních nesmělých krůčků v play off dovedl loni mladé karlovarské naděje až k prvnímu místu po základní části a bronzovým medailím z vyřazovacích bojů. A k dobrému výsledku má juniorka nakročeno i letos.

Zdroj: www.hokej.cz