Bod ze Sparty je cenný, přiznává Vojtěch Tomeček

Střelecký návrat si Vojtěch Tomeček nemohl naplánovat lépe. Už ve třetí minutě si najel z pravého křídla a povedeným švihem trefil protější šibenici za zády sparťanského brankaře Filipa Novotného. Mladý křídelník svoji první brankou po měsíčním půstu dal základ k náskoku 2:0, který si Energie později v utkání vytvořila a pak také rychle prohospodařila. Za stavu 2:4 po dvou třetinách a nabuzeným domácím týmem proti sobě to s energetiky nevypadalo dobře. Karlovaráci ale zatnuli zuby a dvěma rychlými trefami srovnali utkání. Z Prahy nakonec vezou bod za prohru 4:5 v prodloužení.

Vojto, jak hodnotíte zisk jednoho bodu na Spartě vzhledem k vývoji zápasu?
Před zápasem jsme si řekli, že by bylo skvělé vydolovat nějaké body. Za stavu 2:0 jsme se ale zbytečně zbláznili a dostali čtyři slepené góly. Deset minut jsme přestali hrát hokej, jaký jsme hráli do té doby, za což nás domácí potrestali. Naštěstí se nám podařilo ve třetí třetině vyrovnat. Ten bod je pro nás odtud v konečném součtu velmi cenný.

Čím si vysvětlujete právě ten desetiminutový výpadek v druhé třetině?
Neplnili jsme si své povinnosti, za což jsme tvrdě pykali. Špatně jsme také napadali, pak se k tomu přidal jeden vlastní smolný gól a už to jelo… Důležité bylo, že jsme se z šoku dokázali oklepat.

Jak řešil situaci čtyř rychle obdržených branek trenér Mlejnek v kabině?
Nabádal nás, abychom se snažili začít od znova, nemyslet na aktuální výsledek a hrát jako za stavu 0:0. Vrátili jsme se k poctivému výkonu z první třetiny, trošku vytáhli napadání a dvěma brankami srovnali stav.

Dokáže bodový zisk pomoci týmu k lepším venkovním výkonům?
Těžko říct. Musíme změnit hru a naučit se napadat soupeře na jejich hřištích. Pokud po těch hráčích budeme víc chodit a dostávat je tak pod tlak, tak se nám jistě bude dařit vozit body z venkovních zápasů častěji.

V čem dle vašeho názoru tkví problémy Energie v sehrávání přesilovek na venkovních hřištích?
Samozřejmě, že v domácím prostředí se vždycky hraje lépe. Celkově si myslím, že v přesilovkách málo střílíme a často se snažíme puk doťukat nejradši až do prázdné branky. Musíme prostě víc střílet. Když budeme hrát do brány, tak se pak budeme dostávat k vyraženým pukům a dávat takovéto vybojované góly zblízka.

Jaké byly důvody střelecké impotence Energie na ledě Sparty? Váš gól byl prvním v Tipsport Aréně vstřeleným od prosince 2012…
Hlavně vloni nám dělaly zápasy na Spartě velké problémy (Energie prohrála obě utkání se skóre 0:16 pozn. red.). Tentokrát jsme nechali vzpomínky za sebou a povedl se nám dobrý výkon. Myslím si, že jsme se Spartou hráli pěkný hokej a zvládli jsme vstřelit i několik gólů. Nevím, v čem byl problém vloni…

Jak prožíváte po měsíci návrat mezi střelce?
Je to super! Dát gól je vždycky paráda. Ten měsíční výpadek mě mrzí. Stalo se a já už to nijak zpětně nenapravím. Jsem rád, že jsem se v Praze trefil a pomohl tím k zisku bodu.