HC Energie Karlovy Vary

Jiří Doležal prohrál na pěsti, pomstil se gólem

Po hokejové stránce se stal vítězem a k dobrému výkonu přidal pěknou branku do mnichovské sítě. Tu vstřelil téměř ihned po vstupu na led po skončení trestu, který obdržel kvůli šarvátce, ve které jeho sok dominoval. A jak sám Jiří Doležal říká, branka mu vykouzlila upřímný úsměv na tváři.

Jirko, jak byste zhodnotil první třetinu a část té druhé, kdy se hrál ještě pěkný hokej?
Já si myslím, že to byl velice dobrý zápas s vysokým nasazením. Mně tento styl hokeje vyhovuje, i když tam je mnohem více osobních soubojů. Než začali bláznit, tak se s nimi dal hrát suprový hokej na úrovni. Lepší hokej, než například s Landshutem, protože hra měla daleko vyšší tempo.

První třetina byla bezbranková, gól padl až v té druhé. Myslíte, že to byl počátek německé frustrace?
Pro nás bylo důležité, že jsme dali první branku v utkání. Hosté to možná trochu neunášeli a přišly nějaké ty fauly. Naštěstí jsme se trochu uklidnili druhou brankou v přesilové hře a naopak oni začali úplně bláznit.

Jaká pozitiva na hře Energie byste vyzdvihl?
Myslím, že jsme hráli to, co jsme chtěli. Chtěli jsme hrát s předsunutou obranou, a to se nám podle mě povedlo. Tedy, až na pár nedobruslení, což většinou vyplyne ze samotné hry. Dařilo se nám je pokrývat. Zřejmě to odpovídalo tomu, co jsme chtěli hrát.

Hra Energie vypadá oproti loňsku opticky jinak. V čem vidíte největší změny vy?
Řekli jsme si, že budeme hrát agresivně, rychle směrem dopředu, více napadat. Snažit se napadat rozehrávku soupeře. Myslím, že se to osvědčilo víc, než čekání na to, co soupeř udělá. Uvidíme, jak dlouho nám to vydrží, protože tento styl je také hodně náročný na síly.

Jak se hraje vám ve vaší formaci? Jak vám kluci sedli?
Myslím, že tam žádný problém není. S kluky se znám už z loňska. Trénujeme spolu od začátku, což jde vidět potom i na ledě. Možná by se našly nějaké mouchy ale myslím si, že si to sedá. Akorát jsou někteří kluci na marodce, tak je možné, že se sestava ještě promíchá.

David Zucker se otřel o německého Boise, a ten si ho zřejmě spletl s vámi. Dalo se na jeho výpad vůbec zareagovat?
Já se sotva otočil a on celkem rychle zahodil rukavice, takže jsem byl téměř bez šance. Na to se zareagovat nedalo, nestihl jsem to.

O to více vám musela chutnat pomsta v podobě vstřelené branky ihned po příchodu na led z trestné lavice, že?
Přesně tak, to mi udělalo největší radost (směje se).

Poté přišlo gesto v podobě odchodu do kabin. Pokyn přišel od trenéra?
Přišel pokyn, že máme odejít do kabiny, tak jsme poděkovali divákům a šli jsme. Asi se zdálo, že už je toho trochu moc..

Závěrem se vás zeptám, jak hodnotíte přínos čtvrté formace mladíků?
Myslím, že tohle je otázka na trenéry. I tak ale hráli dobře a vypracovali si několik šancí. Ukázali svojí dravost. Mně se líbili.

Děkuji a přeji hodně štěstí ve hře!

Související články

Preview k zápasu | čt 15.8.2013

Dalším německým soupeřem je Mnichov