HC Energie Karlovy Vary

Byl to bojovný zápas, hodnotí duel s Hradcem Bičánek

Páteční zápas na východě Čech nabídl tuhý boj o body, energetici nakonec ale bohužel prohráli. V Hradci sice velmi rychle prohrávali již o dvě branky, toto manko se jim ale podařilo vyrovnat. Na další inkasovanou branku již ale zareagovat nezvládli, a nenavázali tak na výhru proti Litvínovu. Zápas pro náš web zhodnotil Radim Bičánek.

Radime, další utkání je za Vámi, tentokrát bohužel neúspěšné. Jaký je váš názor na tento zápas?
Dostali jsme se velmi brzy do dvoubrankového deficitu. Začátek se nám nevydařil tak, jak jsme chtěli, nicméně se nám podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině jsme se snažili ještě vytvořit nějaký tlak, jenomže ho měl bohužel Hradec a my jsme nedokázali dotáhnout jednobrankové manko. Byl to takový zápas nahoru a dolů, nicméně výkon to z naší strany byl dost bojovný.

Výsledek byl ale do poslední chvíle těsný, co jste si říkali v průběhu zápasu, abyste s tím něco udělali?
Řekli jsme si, že si musíme začít vytvářet více šancí. Druhá půlka první třetiny byla z naší strany povedená, jelikož jsme se nebáli hrát a chtěli jsme v tom i pokračovat. Jenomže když už jsme neměli od toho gólu daleko, tak nám ho pro změnu dali oni. Jarda Bednář tam krásně vymetl víko a to byla rozdílová branka.

Vám se tam povedla překrásná střela, která přímo zamířila za Kacetlova záda. Můžete tu situaci detailněji popsat?
Bylo to za hry pět na tři. Martin Bartek tam obdržel přihrávku, kterou ihned poslal na Rostislava Marosze a já to trefil přímo z první. Mám takový dojem, že před hradeckým golmanem stál jeden z hráčů, takže to neviděl. Možná by to jinak chytil, ale bylo to dobře trefené.

Na konci zápasu jste odvolali brankáře. Měli jste připravenou nějakou taktiku, nebo šlo o improvizaci?
Měli jsme namalované na tabulce, kdo kde bude stát, ale v závěru jsme si museli poradit sami. Měli jsme dvě dobré střely na bránu, jenomže Hradec kotouč zachytil a dal z toho další gól. Tohle se nám prostě stává, nicméně se na to nemůžeme v žádném případě vymlouvat.

Související články

Reportáž | pá 22.1.2016

Energie z Hradce body neveze

Preview k zápasu | čt 21.1.2016

Energie vyzve Hradec posílený o Bulíka