HC Energie Karlovy Vary

Bylo to hodně urputné utkání, jsme rádi za bod, hlásí Martin Zaťovič

Energetici dlouho dotahovali a na vyrovnávací branku se pořádně nadřeli. Nakonec to vyšlo a zaslouženě tak vezou jeden bod z ledu loňského vicemistra a momentálně druhého celku extraligy. V utkání s Vítkovicemi byl hodně vidět i Martin Zaťovič, který hýřil střeleckou aktivitou. Několikrát si ovšem vylámal zuby na výborném Málkovi.

Špatný začátek a urputné dotahování náskoku. Zápas v Ostravě stál Energii dost sil, bodová odměna z Vítkovic, které na ledě své domovské ČEZ Arény letos neztratily ani jeden bod, ale stojí za to. Utkání se přitom z pohledu Varských nevyvíjelo vůbec dobře. „Začali jsme strašně špatně, soupeř nás dlouho tlačil a my se z toho nedokázali vymanit,“ vzpomíná na úvod zápasu Martin Zaťovič.

Hosté v úvodu utkání působii skutečně hodně ospalým dojmem, jakoby se na nich projevila únava z dlouhé cesty na východ republiky. „Je to možné,“ přiznává Zaťovič. „Přitom jsme tady jeli už o den dříve, abychom neriskovali únavu,“ kroutí hlavou. „Na druhou stranu jsou Vítkovice druhé a chtěly na nás vletět, což je jejich povinnost. My se s tím nevypořádali, začátek jsme nechytli a už to bylo 0:1.“

Martin Zaťovič nastoupil ve formaci s Hřebejkem a Skládaným, se kterými vytvořil dnes možná nejnebezpečnější trio na ledě. Bohužel bez gólové tečky, která energetikům až do poloviny závěrečné části chyběla. „Přitom střeleckých pokusů bylo dost, bohužel nám tam branka nespadla. Nevím proč, to je prostě hokej. Jednou gól padne, jednou ne,“ polemizuje letos již stabilní člen kádru.

Nakonec Energii spasila první siréna. Po přestávce totiž na ledě bruslil úplně vyměněný mančaft a vyrovnávací branka visela na vlásku. „Po první třetině jsme si řekli, že už takhle hrát nemůžeme a musíme se pořádně zlepšit. Šli jsme do toho po hlavě a pořádně jsme je mačkali,“ povídal dále pětadvacetiletý útočník.

Teňoučký vlásek se ale utrhl až v závěrečné části a Energie byla rázem v úplně jiném postavení. Vítkovice znervózněly a kupily jednu chybu za druhou. Bohužel ani Zaťovič nedokázal trestat, a tak zápas dospěl do prodloužení a posléze do samostatných nájezdů. „Mohly být dva body. Škoda, že naše vyrovnávací branka nepadla dříve, třeba bychom s tím mohli udělat i něco více," uvažuje útočník, který kromě Energie sbíral zkušenosti i v Mostě a Kadani. „Na druhou stranu to bylo hodně urputné a vyrovnané utkání a druhý gól jsme mohli dostat klidně i my. Za vyrovnání jsme moc rádi a bod berem.“

Související články