HC Energie Karlovy Vary

Bylo to spíše nahození, říká Gründling o první brance v extralize

I díky premiérové brance Martina Gründlinga v české nejvyšší soutěži porazila Energie jihočeský Mountfield, a prolomila tak dlouhotrvající černou sérii s tímto soupeřem. Slovenský obránce na svůj první gól a bod čekal dlouhých 24 zápasů. „Příliš nervózní jsem z toho čekání nebyl,“ svěřil se po utkání.

První gól zápasu padl v 10. minutě a do listiny střelců se premiérově zapsal právě Gründling. První otázku, kterou po utkání od novinářů dostal, zněla: „Víš, proč jsme si tě zavolali?“ Odpověď se sama nabízí. „Tuším, ale počkám na přesné otázky,“ odpověděl usmívající se bek Gründling.

Právě on v utkání s Mountfieldem protrhl svojí střeleckou smůlu a zaznamenal svůj první kanadský bod v české extralize. „Ani jsem z toho čekání na gól nebyl nervózní. Ze začátku soutěže jsem dostal od trenérů šanci, ale nějak se mi nedařilo. Trenéři mě posunuli do čtvrté formace a moc šancí jsme neměli. Nicméně byl jsem v klidu,“ zamýšlel se čtyřiadvacetiletý bek, který v pátek opět nastoupil v třetím obranném páru. „Když jsem se to dozvěděl, říkal jsem si, že už by tam mohlo něco padnout. No a povedlo se a na štěstí to tam padlo,“ usmíval se.

Úvodní Gründlingova branka patřila to kategorie překvapivých. Sám hráč přiznal, že ve skutečnosti ani tvrdě nestřílel. „Bylo to také nahození. Myslel jsem si, že to bude někdo tečovat. Nebo spíše jsem to očekával. Mířil jsem ale na branku, věděl jsem přesně, co dělám,“ popsal svůj hvězdný okamžik.

Na domácí výhře Energie se kromě Martina Gründlinga podílel i David Zucker, který jednou asistoval. Přesněji řečeno v 53. minutě střetnutí vypálil a jeho ránu tečoval František Skladaný. „Vždy s nimi hrajeme vyrovnaná utkání, takže jsme logicky rádi, že se nám podařilo vyhrát za tři body,“ prohodil útočník čtvrté formace.

Právě Zucker byl zpočátku oslavován jako autor třetí domácí branky, jež se posléze ukázal jako vítězná. Až po chvíli se ukázalo, že poslední se puku dotkl František Skladaný, který si protáhl střídání. „Nám se dařilo už v Plzni. Škoda, že jsme tam nezískali nějaký ten bod. Co se týče branky, tak jsem přemýšlel, že bych to nahrál Františkovi, ale pak jsem vystřelil a on to naštěstí pro nás tečoval,“ popsal okolnosti třetí karlovarské branky.

Před samotným utkáním reagoval kouč Baďouček na dvě porážky přeházením sestav. „Kluci jsou zkušení a příliš jim nevadilo, že hrají s někým jiným. Pohromadě zůstala pouze naše pětka. I když jen z části. Dostali jsme jiného obránce,“ upozorňuje Zucker, na to, že za sebou měli Petra Přindiše.

Právě Petr Přindiš v sestavě aktuálně nahradil dalšího mladíka Martina Rohana, který momentálně nastupuje za prvoligový Most. „Snažíme se mladé hráče točit a dávat jim rovnoměrné šance. Rozhodně to neznamená, že bychom Martina nějak odepsali,“ upozornil na tiskové konferenci trenér Martin Pešout. Na severu Čech se po zranění rozehrává i Roman Prošek.

Související články

Preview k zápasu | čt 24.11.2011

Do Varů míří třetí České Budějovice