HC Energie Karlovy Vary

Charitativní derby s Baníkem vítězně pro Energii

Předposlední den v roce strávili hokejisté karlovarské Energie trochu netradičně. Postavili se sice na ledovou plochu, ale na tu, kde se jako tým již velmi dlouho nepředvedli. V rámci charitativního utkání na pomoc Toničce totiž po letech znovu zachvátilo západočeské fanoušky krajské derby, Karlovarští se totiž utkali s Baníkem Sokolov. V zápase šlo o to se pobavit, potkat se na ledě s kamarády a hlavně vybrat peníze na pomoc Toničce Kaplanové, která trpí kvadruspastickou formou mozkové obrny.

Ačkoliv to byl charitativní zápas, energetici nechtěli ponechat nic náhodě a jelikož se čekala veliká návštěva, tak nastoupili v prakticky plné sestavě. Bylo to znát i na herním projevu, během první části hráli karlovarští hokejisté velmi dobře a trefili se celkem čtyřikrát. “Bylo to vyloženě exhibiční utkání, nešlo se moc do těla, nemělo to ani tempo, takže bych ani neřekl, že jsme do toho šli tak naplno, přidal svůj pohled na první část hry střelec čtvrté branky Energie Skuhravý, ačkoliv průběžný výsledek v tu dobu hovořil jinak.

Veliký náboj měl ale duel i pro domácí hokejisty. “Pro nás to bylo super, takový bonbonek na konec roku. Střetli jsme se s kluky, kteří hráli extraligu, takže veliký zážitek pro všechny,“ komentoval s nadšením domácí kapitán Vojtěch Šik. O tom byl celý zápas, užít si konec roku a udělat nějakou show pro fanoušky. O tu se zasloužil i Filip Novotný, který se několikrát během první části otáčel na početný kotel karlovarských fandů, snažil se je ještě více burcovat. Ve druhé části pak přenechal místo Ondřej Kuchařovi, na střídačce ale nezůstal, přesunul se totiž přímo do kotle. Filipa jsem sledoval, držel jsem mu i palce, ale on je showman, v tomhle je suprovej,“ přidal s úsměvem na výkon svého kolegy Ondřej Kuchař, který odchytal druhou a třetí třetinu.

Ačkoliv o výsledek nešlo, do třetí části ztrácel Baník už sedm gólů, a tak začal hrát o něco aktivněji, čímž dosáhl ale spíše jen kosmetické úpravy skóre. Na zápas samotný dorazilo téměř 1300 diváků, což je velmi krásné číslo. “Atmosféra byla výborná, je to super. Pamatuji, když chodilo hodně lidí před čtyřmi roky na baráž a bylo to neskutečný. Děkuji za všechny a hlavně, že se vybrali peníze pro tu holčičku,“ vyprávěl nadšeně Vojtěch Šik. O hokej v poslední části šlo už opravdu málo, k vidění ale bylo i tak ještě několik pěkných branek. Po svém si zápas užili i fanoušci. Hlavní účelem ale bylo vybrat peníze pro nemocnou Toničku, těch se nakonec sešlo více jak 42 tisíc korun.

Statistiky zápasu

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:9 (0:4, 1:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 33. Šmejc (Strunz, Čejka), 42. Rezek (Račanský), 54. Pfister (Hohl) – 4. Osmík (Tuominen), 5. Stloukal (Kohout), 10. Tuominen (Osmík), 16. Skuhravý (Sičák), 27. Vachovec (Skuhravý), 28. Tuominen (Osmík), 33. Stloukal (Weinhold), 40. Janata, 47. Tuominen (Vachovec, Gorčík)

Sestava HC Baník Sokolov:
Fečo (od 33. P. Hruška) – Gombár, Říha, Přindiš (A), Michálek, Šik (C), Hohl, Váňa – T. Rohan, Čejka, D. Hruška, Zadražil, Rezek, Račanský (A), Davídek, Trapl, Šmejc, Strunz, Kašpar, Sus, Pfister.

Sestava HC Energie Karlovy Vary:
Novotný (od 21. Kuchař) – Sičák (A), Rulík, M. Rohan, Kvapil, Šafář, Weinhold – T. Rachůnek, Balán (A), Flek, Stloukal, Kverka, Kohout, Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík, Osmík, Tuominen, Janata.