HC Energie Karlovy Vary

Čtvrtá nula Tomáše Závorky v sezoně

Brankář Tomáš Závorka je ve výborné formě. Na svém kontě má již čtvrtou nulu v sezoně, když zastavil všechny střelce Kladna. „Zase tak moc šancí tam neměli,“ ohlížel se za zápasem.

Musím začít gratulací. Máte čtvrtou nulu v sezoně…
Děkuji, ale důležitější je, že máme tři body. Nula je samozřejmě pěkná, ale hlavní bylo zvládnutí důležitého utkání.

Kladno bez Hlaváče, Patery a zámořských opor působilo hodně bezzubě. Co myslíte?
První třetinu jsme byli jasně lepší. Dobře jsme vstoupili do utkání a podařilo se nám i dvakrát skórovat. Bohužel ve druhé časti jsme polevili a Kladno nás napadalo. Bránili od poloviny hřiště a vytvořili si i nějaké závary. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát úplně jinak. Jinými slovy, že prostě výsledek musíme uválčit. Nakonec se to povedlo.

Pokud si promítnete utkání zpětně, tak kromě dvou, tří příležitostí zase tak moc šancí Kladno nemělo. Viděl jste to stejně?
Střel měli docela dost. Podle mého asi třicet. Jinak tolik šancí opravdu neměli. Co si pamatuji tak v první třetině střílel pravák (Dalecký, pozn. red). Pěkně mě to trefilo do lapačky. To je asi všechno. Měli v přesilovkách závary, kdy se to může odrazit kamkoliv.

Více práce jste měl v oslabení. Od modré čáry to okolo vás docela pěkně létalo…
Střel měli dost. Pokud jde navíc soupeř do branky, tak šedesát, sedmdesát procent střel ani nevidím. Je to trochu o štěstí, že to kluci zastaví nebo to jde vedle. Pak musím přiznat, že dorážek bylo celkem dost, ale domlátit se jim to nepodařilo.

Podařilo se vám dvakrát za sebou vyhrát. Na druhou stranu to nic neznamená. Nikam se nepohnete, už jenom proto, že se soupeřům před vámi daří. Podívejme se tak směrem dopředu. V neděli přijede Sparta. Jaké to bude utkání?
Tak to nevím, ale můžu slíbit, že do zápasu nastoupíme s odhodláním a na sto deset procent. Nic jiného nám ani nezbývá, pokud se chceme dotáhnout na desítku. Pokud chceme stále živit šanci na postup, tak prostě musíme sbírat body.

Sparta je úplně v jiném rozpoložení, než je Kladno nebo České Budějovice. V utkání bude podle všeho favoritem…
Domácí prostředí tuhle výhodu trochu vymaže. Přiznám se, že zase tak moc nesleduji, kdo má jak dlouhou sérii, ale o té sparťanské vím. Daří se jim. Kdyby se hrálo na neutrální půdě, tak asi favoritem budou. Takto si myslím, že to bude vyrovnané utkání.

Související články

Ohlasy k zápasu | pá 11.1.2013

Jan Košťál: V lajně jsme si konečně sedli

Reportáž | pá 11.1.2013

Energie vynulovala Rytíře

Preview k zápasu | čt 10.1.2013

Do KV Areny míří oslabené Kladno