HC Energie Karlovy Vary

Jan Košťál: V lajně jsme si konečně sedli

Karlovarský rodák a pověstný srdcař Jan Košťál si připsal v zápase proti Kladnu asistenci u branky Davida Zuckera. Bodově se prosadil po šestizápasové pauze.

Honzo, dneska z pohledu diváka hladké vítězství, souhlasíte?
Já si myslím, že to rozhodně dnes nebyl lehký zápas. Kladno mělo zejména ve 2. třetině slibné šance. Nás ale jako již tradičně držel Tomáš Závorka a na vítězství má obrovskou zásluhu.

Vaše lajna dnes byla na ledě hodně vidět, čím to bylo?
Osobně si spíš myslím, že jsme si konečně sedli a víme, co jeden od druhého očekávat. Naše formace se dlouhodobě bodově trápí, snažíme se tedy pomoci týmu dobrou obrannou hrou. Dnes jsme se dokázali dvakrát gólově prosadit, za což jsme samozřejmě moc rádi.

Soupeř přijel bez opor z NHL. Jak moc se proto změnila vaše předzápasová příprava?
Trenéři především nabádali, abychom soupeře nepodcenili. Kladno má v kádru mladé kluky, kteří hodně bruslí. V minulém kole prokázali svou kvalitu proti Plzni, kterou dlouho trápili. My jsme šli do utkání ze zabezpečené obrany, což se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí.

Osobně jste se bodově prosadil po dlouhé době. Omezuje vás hodně vleklé zranění zad?
Rád bych to uvedl na pravou míru. Záda mám v pořádku, problémy mi způsobilo zranění plotýnky. V současné době už ale normálně posiluji a zranění mě nikterak nelimituje.

Jak moc vám psychicky pomohlo vítězství v Č. Budějovicích?
Určitě nás hodně povzbudilo. V Budějovicích jsme šli rychle do vedení, soupeř však během minuty vyrovnal. Ve 3. třetině jsme ale naštěstí strhli vítězství na svoji stranu. Doufám, že nám to pomůže do dalších zápasů. Především se musíme poučit z toho rychlého vyrovnání. To by se nám nemělo stávat!

Pomohl týmu příchod mladého Romana Vlacha?
Myslím si, že jeho dosavadní výsledky mluví za vše. Dva zápasy, dvě vstřelené branky. Výborně zapadl do party, takže určitě dobrý tah vedení. Zároveň jsem rád, že je to centr a není tak pro mě konkurencí (smích).

V neděli přijede rozjetá Sparta. Jak ji zastavit?
Sparta má kvalitní hráče, především pak útočníky. Mohou se spolehnout na čtyři vyrovnané lajny a těží i z přesilovek. Já si ale myslím, že i my jsme poslední zápasy odehráli dobře. Pokud na tyto výkony navážeme, pak věřím, že můžeme být úspěšní.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Související články

Reportáž | pá 11.1.2013

Energie vynulovala Rytíře

Preview k zápasu | čt 10.1.2013

Do KV Areny míří oslabené Kladno