HC Energie Karlovy Vary

Čtvrťáci triumfovali na turnaji v Plzni

Hokejisté karlovarské čtvrté třídy vybojovali prvenství na turnaji v Plzni! V místní Kooperativa aréně si malí energetici ročníku 2007 pod vedením trenérky Zuzany Radostové v konkurenci dalších čtyř týmů počínali na výbornou a kromě celkového vítězství posbírali i řadu individuálních ocenění.

Předposlední turnaj letošní sezóny zahájili karlovarští čtvrťáci na výbornou. Úvodní dva duely proti Chomutovu a výběru Hockey Tigers zvládli vítězně (každá třetina se počítala jako jedno utkání). Komplikace nastaly před dvojutkáním s Třemošnou, ke kterému karlovarský brankář Matěj Kříž ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit. Energetici se však vypořádali i s touto nepříjemnou situací a i se zapůjčeným gólmanem z týmu jednoho ze soupeřů si nakonec došli až pro zlato.

Kromě celkového triumfu vezou čtvrťáci na západ Čech i dvě individuální ocenění. Cenu pro nejlepší brankáře získal Matěj Kříž, králem střelců se stal čtrnáctigólový Matěj Mikeš, který těžil z výborné spolupráce s Lukášem Pechem.

Výsledky HC Energie na turnaji

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:2, 4:2
HC Energie Karlovy Vary - Hockey Tigers 55 4:1, 3:1
HC Energie Karlovy Vary - HC Meteor Třemošná 5:1, 2:3
HC Energie Karlovy Vary - HC Klatovy 3:1, 2:3

Celkové pořadí turnaje

1. HC Energie Karlovy Vary
2. HC Meteor Třemošná
3. HC Klatovy
4. Hockey Tigers 55
5. Pirát Chomutov

Sestava HC Energie

Kříž - Stezková, Heller, D. Pačíska, Uxa, Bachmann, Fišer - Kubín, Mikeš, Pech - Roštejnský, Velínská, Ostalskiy - Naď, O. Pačíska, Keprta.

Individuální ocenění

Nejlepší gólman turnaje: Matěj Kříž (K. Vary)
Nejlepší střelec turnaje: Matěj Mikeš - 14 gólů (K. Vary)