Čtvrtý pozdrav z Ufy: Skvělé zážitky z KHL i společných tréninků

Soustředění karlovarských mladíků v Ufě se pomalu blíží ke svému konci, přesto si energetici stále užívají nové a nové zážitky. Po společných trénincích se svými ruskými vrstevníky mohli shlédnout další semifinálové utkání KHL mezi domácími Salavat Julajev a Kazaní. Především ale sehráli další přátelské utkání. O něco starším hráčům Ufy (ročník 95) byli rovnocenným soupeřem, přesto nakonec podlehli 1:3. O všem ostatně podrobně informuje vedoucí výpravy Jiří Ryžuk ve své zprávě přímo z hlavního města Baškirie. Ve fotogalerii naleznete několik nových fotografií.
Vážení příznivci mládeže HC Energie,

posíláme všem, kteří se o právě probíhající soustředění našeho družstva "95/96" zajímají, již čtvrtou zprávu z Ufy!

Čas nám zde utíká nezvykle rychle. Hlavním důvodem je pestrost a atraktivita programu, který nám připravili naši hostitelé. Navíc organizace celé akce funguje naprosto špičkově a bez problémů.

Včerejší den, středa 7.4., byl ve znamení společných tréninků HC Energie a HK Salavat Julajev. Dopolední trénink v tělocvičně řídil specialista na všeobecnou přípravu Vjačeslav. Pod jeho vedením a ve spolupráci s hráči družstva Ufa 96, kteří cvičení předváděli, si kluci vyzkoušeli různé akrobatické prvky. Na záver pak absolvovali důkladný strečink. Odpolední trénink na ledě řídil hlavní trenér družstva Ufa 95 Michail. Připravil pro nás trénink se zaměřením na rozvoj individuálních dovedností, zejména pak na práci s kotoučem. Cvičení tentokrát předváděli hráči družstva Ufa 95.

Dnešek, čtvrtek 8.4., byl ve znamení utkání. Po posunutém budíčku (snídaně byla až v 9:00) jsme dopoledne absolvovali pouze herní trénink v tělocvičně "Ledového dvorce". Po obědě a kratším odpočinku v hotelu nás pak od 15:00 čekalo, v pořadí již třetí, přátelské utkání. Naším soupeřem bylo družstvo místního klubu SALAVAT JULAJEV UFA 95. S tímto, o něco starším soupeřem, jsme se střetli poprvé. Oproti úternímu utkání jsme od začátku hráli soustředěně a měli jsme i lepší pohyb. Odměnou nám bylo vedení 1:0 po první třetině. I v dalších dvou třetinách jsme s rychlostně a fyzicky výborně vybaveným soupeřem hráli vyrovnané a velmi dobré utkání ve vysokém tempu. Soupeř své přednosti využil k obratu hlavně proto, že nám chyběla přesnost a pohotovost v koncovce. I přes nepříznivý konečný výsledek 1:3 (po třetinách 1:0, 0:2, 0:1) jsme dnes mohli kluky pochválit za dobrý výkon.

Po večeři nás pak autobus převezl do velké haly na páté semifinále KHL. Domácí v něm po velmi dramatickém závěru zvítězili 2:1 a snížili tak stav série SALAVAT JULAJEV vers. AK BARS KAZAŇ na 2-3. Atmosféru, kterou v areně v posledních minutách utkání vytvořili domácí fanoušci nelze dost dobře popsat. Je potřeba ji zažít. Naši kluci tuto možnost měli a asi na ni dlouho nezapomenou. Nyní již asi většina z nich spí a možná se někomu zdá o Radulovovi. Jednoduše řečeno: byl to pro nás velmi motivující zážitek!

Jsou teď před námi ještě dva dny soustředění. Zítra dopoledne budeme v tréninkovém centru trénovat 60 minut na ledě, 60 minut v tělocvičně a pak půjdeme na regeneraci do sauny. Po obědě bude delší odpočinek na hotelu a v podvečer se přesuneme znovu do UFA-Areny kde shlédneme druhé semifinále juniorů v MHL (mládežnická hokejová liga). TOLPAR UFA v dnešním prvním utkání této série (probíhal v čase našeho zápasu a hrál se jako předzápas KHL) porazil NOVOKUZNĚCKÉ MEDVĚDY 2:1 po prodloužení. Toto utkání sledovalo cca. 5500 diváků, což má v juniorském hokeji obdobu pouze v Kanadě a v USA. Zítra večer je očekáván plný dům, tedy 8500 diváků! V sobotu nás pak čeká naše závěrečné utkání s domácím výběrem 95/96 a příprava na cestu domů. Před odletem z Ufy (v neděli 11.4. v 6:35 ráno) se vám touto cestou ještě přihlásíme se závěrečnou informací.

Pozdravy z daleké Baškirie domů do Karlových Varů posílá za tým HC ENERGIE 95/96