HC Energie Karlovy Vary

Další semifinále už prohrát nechci, hlásí nováček Bombic

Premiéru v dresu Karlových Varů si ve středečním zápase v Praze odbyl jednatřicetiletý František Bombic. Chomutovský obránce přichází vyztužit oslabené obranné řady Energie a sebou přináší i čerstvou zkušenost ze semifinálových bojů, které Severočeši svedli s Kometou Brno. Dres s éčkem pokřtil dvěma trestnými minutami, stejným počtem plusových bodů ale především vstřelenou brankou, jejíž význam však nepřeceňuje. „Byl to jen nahozený puk, šťastná branka, nic víc. Mnohem lepší by bylo, kdybychom vyhráli.“
Františku, jak hodnotíte Váš první zápas v dresu Energie?
Určitě se projevila ta dlouhá pauza, kterou měly obě dvě mužstva. Hokej byl takový rozháraný a myslím si, že zítra předvedeme úplně jiný výkon.

Soupeř Vás zřejmě trochu zaskočil, že?
Přece jen je to semifinále, hrajeme proti mužstvu, jakým je Sparta, a to hovoří za vše. Je to velmi dobrý soupeř, jejich hráči už jsou velice vyspělí.

Nebyla Vaše branka důkazem, že je třeba mnohem víc střílet?
Určitě. Každá střela, i takováto náhodná, je vždycky šance na gól. Když nebudeme střílet, nemůžeme dávat góly. Zítra musíme střílet rozhodně víc a taky se důsledněji tlačit do brány.

Prohra o tři branky je pro psychiku možná i lepší než porážka na konci prodloužení. Souhlasíte?
Jestli je to o jeden nebo více gólů, to bych nějak neřešil. Play off je dlouhá cesta. Prostě je to dnes prohra a Sparta je teď o krok dál. My příště musíme zahrát úplně jinak.

Mohl byste popsat, jak probíhaly námluvy mezi Vámi a Energií?
Abych pravdu řekl, tak já jsem ani nevěděl, že bylo vyřízené hostování. Vary prostě měly zraněné obránce a shodou okolností my jsme nepostoupili přes Brno. Manažeři se tedy domluvili a já jsem skončil ve Varech.

Takže to pro Vás je vlastně takové semifinálové repete…
To máte pravdu. Já jen doufám, že semifinále, které jsem letos prohrál, bude jen jedno a že přes tu Spartu postoupíme.

Můžete už po dnešku extraligové a prvoligové semifinále porovnat?
Hrálo tu dnes samozřejmě hodně kvalitních hráčů, ale přesto bych play off první ligy nepodceňoval. Taky to není žádná sranda. Jsou to sice dvě rozdílné soutěže, ale každé play off je těžké.

Znal jste se s někým z kádru, nebo jste šel do neznáma?
Za mého krátkého působení v Litvínově jsem hrál proti plno hráčům. Všichni hokejisté se mezi sebou navíc tak nějak všeobecně znají, takže s tím není žádný problém. Rozhodně jsem tedy nešel do neznámého prostředí.

První zápas a hned branka. Berete to jako určitou náplast na výsledek?
Satisfakce to samozřejmě není. Byl to jen nahozený puk, šťastná branka, nic víc. Mnohem lepší by bylo, kdybychom vyhráli.

Související články

Ohlasy k zápasu | st 18.3.2009

Z naší strany to nebylo ono, přiznal Mensator

Reportáž | st 18.3.2009

První krok udělala Sparta