HC Energie Karlovy Vary

David Nosek: Ten kolaps si neumím vysvětlit

David Nosek byl největší osobností na straně domácích v utkání proti Pirátům z Chomutova. Jeho dvě trefy a tři asistence dávaly diváku naději, že utkání bude vítězné pro Energii. Ve třetí třetině však domácí své vedení promarnili. Ze slov aktuálně nejproduktivnějšího hráče Energie šlo poznat, že porážku nese opravdu těžce.

Davide, odehrál jste skvělé utkání, přesto jste zřejmě rozčarován tím, jak zápas dopadl..
V první třetině vedeme o dvě branky. Vstoupili jsme velice dobře do utkání a opět kolaps, který jsme zopakovali už po několikáté v této sezóně. Přestali jsme hrát. Chomutov nás vytrestal tím, že vyrovnal. Opět jsme se pak dostali do dvoubrankového vedení. Pak ale přestaneme opět hrát a nepochopitelně vypadneme ze hry. Nikdo se pak nemůže divit, že to utkání dopadlo tak, jak dopadlo.

Spočívala příčina neúspěchu v nezvládnutých posledních minutách?
To rozhodně ne. První příčina neúspěchu je, že jsme přestali hrát. Kdybychom dali po těch prvních dvou brankách další dvě, tak je ten zápas úplně o něčem jiném. My jsme se prostě spokojili s tím, že nám Chotumov ty dvě branky nedá, a to je ta příčina.

Piráti svojí hru v průběhu utkání dosti přitvrdili. Rozhodili vás tím?
Chomutov takto začal hrát už od půlky první třetiny, kdy prohrával o dvě branky. Místo toho, aby nám vyhovovalo, že nás budou napadat a my se pokusíme zaútočit z brejků, tak jsme úplně vypadli z role a z toho byla i patrná optická převaha Pirátů. Měli jsme se s jejich hrou vyrovnat..

Touto prohrou jste nahráli Liberci, kam jedete odehrát další zápas. Dá se očekávat utkání na krev?
Na krev jsou všechny zápasy v play-out. Pro nás byl klíčový zápas i proti Chomutovu a hrubě jsme ho nezvládli. Doma prohrát při pěti vstřelených brankách, to se nemůže stávat.

Jaká panovala po zápase nálada?
(Hledá slova) Hodně špatná...

V Liberci se nedaří Energii dlouhodobě. Vnímáte to, před tak důležitým duelem?
Samozřejmě to vnímáme. Ale já teď nechci přemýšlet o Liberci, protože jsme rozčílený z nedělního zápasu. V pondělí si sedneme a budeme se muset soustředit na Liberec. Ale teď k tomu moc nedokážu říct.. Jestli byl minulý zápas proti Libereckým těžký, tak ten další bude asi super těžký, jinak to pojmenovat neumím. Snad dva roky jsme tam nevyhráli.