HC Energie Karlovy Vary

David Nosek: Z města jsem neviděl vůbec nic, zatím si hledám bydlení

V neděli v KV Areně pomohl Zlínu k hladkému vítězství, ve středu zde již poprvé trénoval se svými novými spoluhráči, aby si o den později odbyl zápasovou premiéru v dresu Energie. Obránce David Nosek, kterého Energie získala výměnou za útočníka Kristka, má za sebou hektický týden. „Chvilku trvá, než si člověk zvykne a než se trochu vzpamatuje. Teď už je to den ode dne lepší. Na Zlín už zapomínám a začínám se soustředit na Karlovy Vary, abychom se dostali do play off,“ říká osmadvacetiletý bek v našem rozhovoru.

V Karlových Varech jste od středy. Už jste si kromě haly prohlédl i jiné části města?
Ještě jsem neviděl nic. Znám jenom hotel a cestu do haly. Ve čtvrtek jsme jeli do Liberce a teď se začnu koukat po nějakém ubytování. Nějaké si musím sehnat, abych nebyl pořád na hotelu.

Máte zde smlouvu pouze konce sezóny. Mluví se o tom, že byste jí měl v Karlových Varech prodloužit. Je to pravda?
Je pravda, že mám smlouvu do konce sezony. Také je pravda, že mezi mnou, mým agentem a vedením klubu probíhají určitá jednání. Uvidíme, jak to celé dopadne.

Jak jste vnímal tak rychlý přesun?
Každá výměna je nepříjemná. První moment je vždy nejtěžší. Chvilku trvá, než si člověk zvykne a než se trochu vzpamatuje. Následně je to den ode dne lepší. Já už na Zlín zapomínám a začínám se soustředit na Karlovy Vary. Zásadní cíl je dostat se do play off.

Ze svého působení ve Zlíně se znáte s Markem Melenovským. Koho dalšího z energetiků znáte?
Trochu se znám s Kubou Čuttou z našeho působení v reprezentaci. Pak také s Hřebou (Štěpán Hřebejk, pozn. red.). To je všechno. Nikoho jiného z kluků jsem neznal.

Vraťme se k Vaší čtvrteční premiéře. Utkání v Liberci asi nebylo podle Vašich představ. Byl jste u prvních dvou branek…
Podle mého jsme nechali Liberec zbytečně hrát v předbrankovém prostoru. Nedokázali jsme je pokrýt v dostatečném počtu hráčů a nechali jsme jim tam hodně místa. Následně oni z toho dokázali skórovat.

Druhá třetina ale byla o něčem jiném…
O přestávce v šatně jsme si něco vyříkali, protože první část z naší strany opravdu nebyla ideální. Ve druhé třetině jsme přidali, ale nedokázali jsme se více střelecky prosadit. To se ukázalo jako rozhodující, protože hokej je o gólech, a ty jsme my nedali.

Související články