HC Energie Karlovy Vary

Do přípravy nenastoupili Kuběna, Lučka, Skladaný a Sýkora

Energetici mají za sebou první týden letní přípravy. Vladimír Kýhos a jeho asistenti aktuálně disponují kádrem čítajícím 3 brankáře, 11 obránců a 13 útočníků. Na nové soupisce nenajdeme jméno Pavla Kuběny, Martina Lučky, Františka Skladaného a Tomáše Sýkory. Důvody jejich vyškrtnutí ze soupisky přiblížil sportovní manažer Jaromír Látal a tiskový mluvčí klubu Jiří Holý.

Ke dříve oznámenému odchodu Rastislava Deje, Michala Mikesky, Lukáše Sáblíka, Petra Mocka a Travise Gawryletze a příchodu Davida Noska, Tomáše Poláka, Vojtěcha Kloze a Jiřího Doležala přibyly další změny v kádru.

Útočník Tomáš Sýkora a obránce Martin Lučka v minulé sezoně v Energii působili pouze formou hostování. O prodloužení spolupráce neprojevil karlovarský klub zájem, a oba hokejisté se proto vrací do Zlína.

Do přípravy se nezapojili ani útočníci František Skladaný a Pavel Kuběna. Jak vysvětluje Jiří Holý, u obou jsou důvody odlišné. „Co se týče Pavla Kuběny, vedení klubu došlo k závěru, že je to hráč, který potřebuje pravidelně hrát. Nemá už věk na to, aby nastupoval pouze ve čtvrtém útoku. Tam se navíc tlačí naši další odchovanci Petr Koblasa a Vojtěch Tomeček. S Pavlem jsme v kontaktu a společně mu hledáme nové angažmá. S největší pravděpodobností se bude jednat o nějaký tým v první lize,“ přiblížil Holý osud útočníka, který v loňské sezoně včetně play-out nasbíral 6 kanadských bodů.

Františku Skladanému posledním dubnovým dnem vypršela platná smlouva. „Klub Františkovi v březnu předložil návrh na prodloužení smlouvy o jednu sezonu s tím, že se hráč vyjádří do 4. května. Do tohoto data hráč naši nabídku neakceptoval,“ uvedl sportovní manažer Jaromír Látal o jednání s členem zlatého kádru.

Prohlédněte si aktuální podobu soupisky pro sezonu 2012/13.