HC Energie Karlovy Vary

Do půlky zápasu to šlo. Pak jsme se položili, přiznal Tomáš Rohan

Podle útočníka juniorky Energie Tomáše Rohana byla první polovina utkání se Zlínem dobrá. „Vedli jsme o jednu branku, ale pak jsme se položili,“ povzdechl si karlovarský forvard. Nakonec ale Karlovaráci odešli z ledu poražení jasně 1:5 a ve Zlíně se budou muset pokusit o zázrak.

Zápas by se dal rozdělit na dvě poloviny. Co myslíte?
Ano. To samé nám říkal i trenér. První polovina byla z naší strany dobrá. Vedli jsme o jednu branku, ale když soupeř vyrovnal, tak jsme se položili. Přestali jsme chodit do branky a hrát soupeři do těla.


Co se podle vás stalo?
Neřekl bych, že to kluci zabalili. Už je na nás vidět trochu únava. Navíc soupeř rychle přidal druhý gól a to už je náročné i na psychiku. Nevím co se stalo, a jak bych to popsal. To musí vědět každý sám, jestli dal do utkání všechno.


Co bylo podle vás rozhodující. Přesilovka pět na tři a vedení hostí 2:1 nebo proměněné trestné střílení?
Asi přesilovka pět na tři. Bohužel jeden z nás to vyhodil za mantinel. To se někdy stane. To byla více či méně náhoda, ale i když je to 2:1, tak se dá podle mého stále hrát. Myslím si, že výsledek neodpovídá předvedené hře.


Od trenéra jste dostali po zápase na výběr a to kdy pojedete do Zlína. Jak jste se nakonec rozhodli?
Pojedeme o den dříve. Je to jednoduché. Přijedeme, vyspíme se, zregenerujeme a jdeme na ně. Jedeme tam dvakrát vyhrát.


Co by podle vás mohlo na Zlín venku platit?
Musíme hrát dobře do obrany a také musíme být důrazní ve hře do těla. To jsou věci, které nám v prvním zápase tak trochu chyběly. Dále budeme muset střílet a chodit do branky. To je základ úspěchu.

Související články