Do třetice všeho dobrého! Energie odjíždí k derby do Litvínova

Karlovy Vary jedou ke svému třetímu utkání v řadě na cizím kluzišti. Energie vyhrála v nepříjemném Třinci a porazila vedoucí tým extraligy Slavii Praha v Sazca aréně. Nyní odjíždí do přespolního Litvínova, kde odehraje podkrušnohorské derby. Zápas začíná v 17:30 a pro ty, kteří nebudou derby přítomni, máme připravený opět online přenos.

Nejproduktivnějším hráčem František Lukeš

V TOP 10 bodování extraligy je z hráčů Litvínova pouze nenápadný útočník František Lukeš. Odchovanec chemiků, který měří pouhých 180 cm a váží jen 78 kg, prožívá povedenou sezónu. Drží si téměř magickou bilanci bodu na zápas a ve statistikách +/- se pohybuje vysoko nad nulou a zápornými hodnotami. Mladý útočník není vyhlášený střelec, či nahrávač. On je obojí. Jeho nastřádané body rovnoměrně rozdělil mezi vstřelené góly a nahrávky. Na druhém místě v bodování HC Litvínov je kapitán Robert Reichel. Ten už je však vyhlášený šutér a na tři góly připadá jedna asistence.

Litvínov myslí reálně na čtvrtfinále

Severočeši jsou doma téměř bezchybní, ale venkovní zápasy jsou pro ně doslova jedna velká noční můra. Z dvaadvaceti duelů na ledě soupeřů vyválčili Litvínovští pouhých sedmnáct bodů! Jako první to odnesla Plzeň, která sice vedla již o dvě branky, vyhrála však až po prodloužení, když dvacet vteřin před koncem třetí dvacetiminutovky poslal puk za Málka Vojtěch Kubinčák. Podobným způsobem vyválčili Chemici body ve Vítkovicích, Ústí a Třinci. Vše se zlomilo po poslední reprezentační přestávce. Litvínov senzačně vyhrál v Karlových Varech a hráči se konečně oddechli, protože si mohli oholit nepříjemně bující plnovous.

Nepříjemná série vychází Energii na výbornou

Energii zavedl los a řada vyměněných pořadatelství do série tří zápasů venku za sebou. Tato série však přišla v době, kdy až na výjimky, týmy hrají od poloviny prosince až do února tři zápasy za týden, což je pro hráče více než fyzicky náročné. Zdeněk Venera se svými svěřenci zatím zvládá tuto část výtečně. V Třinci Západočeši vyhráli i za pomoci gólu později jevícímu se jako neplatný 4:3. Ve čtvrtek pak vyválčili tři body na ledě vedoucí Slavie 4:2. Bude pokračovat série a Energie vyhraje v Litvínově 4:1?

Poslední zápas

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky Energie: Kumstát (Skuhravý), Melenovský (Procházka), Skuhravý (Hanzlík), Skuhravý (Dobroň).

Díky bleskovému vstupu do zápasu si Energie vydobyla tříbrankový náskok. O zdramatizování se pokusil ještě Bednář. Veškeré naděje Slavii ale sebral kapitán Západočechů Skuhravý svojí druhou trefou v zápase.

HC Třinec – HC Chemopetrol Litvínov 2:3 sn. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky Litvínova: Lukeš (J. Černý), Benda (Tomas), rozhodující nájezd Jenáček.

Litvínov sice vedl už 2:0, ale sen o zisku tří bodů jim sebral v poslední minutě Juraj Štefanka. Protože prodloužení žádný gól nepřineslo, došlo na nájezdy. Druhý bod zajistil Severočechům Jenáček, který proměnil svoje oba dva nájezdy.