HC Energie Karlovy Vary

Dobré zprávy: Duda s Bartekem zůstávají, přichází Benák

Vedení HC Energie při budování kádru na novou sezonu připravilo pro fanoušky další dobrou zprávu. Nové dvouleté kontrakty v Karlových Varech uzavřelo produktivní duo Radek Duda – Martin Bartek, nejen do přesilovek se pak podařilo získat zkušeného obránce a rodáka z regionu Václava Benáka.

Nové smlouvy Radka Dudy a Martina Barteka platí do 30. dubna 2017. „Oba hráči nejen v závěru loňské sezony patřili k největším oporám našeho týmu. Vedení klubu proto vynaložilo maximální úsilí, aby se je podařilo udržet,“ uvedl generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk.

Rovněž dvouletý kontrakt na začátku května v Karlových Varech podepíše šestatřicetiletý Václav Benák, který v zeleném dresu patrně završí osm set utkání odehraných v české nejvyšší soutěži. „Potřebovali jsme posílit o zkušeného obránce s pravým držením hole. Václav Benák toto stoprocentně splňuje, proto jsme rádi, že jsme se dohodli. Společně s Radkem Dudou a Davidem Hruškou je třetím hráčem, který hokejově vyrůstal v Sokolově a po angažmá v jiných klubech se vrací do regionu,“ okomentoval Miroslav Vaněk angažování hráče, který v posledních třech sezonách vždy získal přes 20 kanadských bodů.


Sokolovský odchovanec Václav Benák odehrál poslední čtyři sezony v dresu Pardubic

Vyjednávání o složení obrany je tímto téměř u konce. Jedinou výjimkou je Michal Gulaši. „Máme eminentní zájem, aby se ze Švédska vrátil do Karlových Varů. Michal má ale i další zajímavé nabídky a nyní zvažuje svou další budoucnost.“

Do letní přípravy se zapojí celkem devět obránců. Čtyři zkušené (Benák, Bičánek, Harant, Sičák) doplní čtyři mladší beci (Dvořák, Deyl, J. Tomeček, Weinhold), devátým bude vybraný hráč ze sokolovské farmy. Klub už dále nepočítá s působením Jekabse Redlihse a Ondřeje Šmacha. V Karlových Varech dále nebude působit útočník Stanislav Balán, který se s největší pravděpodobností dohodl na smlouvě s Vítkovicemi.