HC Energie Karlovy Vary

Domácí blok zápasů skončil. Junioři míří do ruské Balašichy

Karlovarští junioři vstoupili do MHL slušnými výkony na domácím ledě. Prozatím zaváhali pouze dvakrát a jsou průběžně pátí v tabulce západní konference. Již ve středu odstartují svůj první ligový zápas na území Ruska, kde na ledě Balašichy u Moskvy sehrají ve dvou dnech svůj sedmý a osmý duel v soutěži. Středeční utkání startuje v 11 hodin středoevropského času, čtvrteční pak v 17:00. Důležité události obou zápasů přineseme online.

Název HK MVD Balašicha
Založen 1949
Město Balašicha, Rusko
Stadion Balashikha Arena
Kapacita 6 000
Web hcmvd.dynamo.ru
HK MVD Balašicha na hokejovém poli působí od roku 1949, tehdy byla založena pod názvem Spartak Kalinin. Až do pádu železné opony působila v Sovětské lize, která ve své době expandovala po celé východní Evropě. Největších úspěchů Balašicha dosáhla až v novém tisíciletí, když přešla pod ruské ministerstvo vnitra. Všichni hokejisté tak vystupovali jako zaměstnanci policejních složek.

Celek brzy přešel do nově vzniklé KHL a přes prvotní neúspěch dokázal oslnit celou Evropu. Ve druhé sezoně totiž zejména díky fantastickému gólmanovi Michaelu Garnettovi proklouzl až do finálové série soutěže. Z rozhodnutí ministerstva vnitra ale klub zaniknul, mládežnický oddíl přešel pod Dynamo Moskva a junioři vstoupili do MHL. Ti do aktuálního ročníku vkročili velmi dobře - z osmnácti možných bodů získali patnáct a jsou druzí v tabulce západní konference.

Energetici odletěli do Moskvy v úterý ve 12 hodin. Ačkoli cesta z tamního letiště do Balašichy je dlouhá 40 km, vinou špatné dopravní situace trval přesun dvě a půl hodiny. Tým je ubytovaný v hotelu přímo před stadionem a již ve středu v jedenáct hodin středoevropského času sehraje první utkání. Informace poskytl masér David Merc.

St. 19. září, 11:00 HK MVD Balašicha - HC Energie
Čt. 20. září, 17:00 HK MVD Balašicha - HC Energie

Související články