HC Energie Karlovy Vary

Dorostenci nastoupí zřejmě bez Frka a Vachovce

Dorostenci karlovarské Energie se po vystoupení na Valašsku a ve Slezsku opět vrací domů. Šest bodů z posledních čtyřech venkovních utkání by nyní rádi potvrdili v Dolní Kamenné, kde v sobotu od 12:00 hostí své vrstevníky z Opavy. O den později pak svěřenci Karla Mlejnka (na snímku) změří síly s aktuálně třetím celkem tabulky z Vítkovic. Venkovní dvojzápas naopak čeká juniory, kteří se dnes představí v Třebíči a sobotu se pokusí vyrvat body ze spárů Znojemských orlů.
O víkendu se dorostenci Energie po třech týdnech znovu představí doma. V sobotu hostí od 12:00 Opavu, v neděli pak přivítají čtvrt hodiny před polednem Vítkovice.

V posledních čtyřech kolech vybojoval dorost šest bodů. „Na to, že jsme byli bez Frka a Vachovce, jsem se ziskem šesti bodů maximálně spokojen. Pravda je, že nás trochu mrzí utkání v Havířově, kde jsme dvěma individuálními chybami ztratili další možný zisk. Ale i tak jsem velice spokojen,“ ohlédl se za poslední čtveřicí venkovních zápasů kouč Karel Mlejnek.

Ten se společně se svým asistencem Jaromírem Kverkou bude nejspíše o víkendu muset obejít bez dvou největších útočných es, tedy Michala Vachovce a Martina Frka. „Zřejmě zase pojedou s juniorkou. Proto budeme muset vycházet ze zajištěné obrany. Bez nich si nemůžeme dovolit dostat více jak dvě branky,“ přiblížil kouč taktiku, se kterou půjde do utkání a pokračoval: „Po útočnících budeme chtít, aby hráli jednoduše a přímočaře. To znamená, aby všechny jejich akce byly zakončeny střelbou.“

Ani bez dvou největších útočných opor nepodává mladá Energie špatné výkony . „Poté, co jsme Frka s Vachovcem půjčili do juniorky, tak se tým více semknul a působí jako výborná parta, která táhne za jeden provaz,“ popsal náladu uvnitř šatny trenér.

Vítkovice patří v extralize dorostu k absolutní špičce, momentálně jim patří třetí příčka tabulky. „Jsou jedním z nejlepších mužstev v soutěži. Opava je na tom podobně, i když se jim v posledních několika zápasech příliš nevedlo, přesto tento celek svoji kvalitu má,“ uzavřel prognózy k víkendu trenér Karel Mlejnek.