Dorostenci vykročili v přípravě pravou nohou

Úspěšný vstup do horkého hokejového léta mají za sebou dorostenci HC Energie. Jako vůbec první z karlovarských celků se vydali svěřenci trenéra Mlejnka poměřit síly se svými soupeři a z ledu Chomutova mohli odcházet povzbuzeni výhrou 2:1. Obě trefy mladých energetiků zaznamenal Jaromír Kverka mladší (na snímku). Na domácím ledě se dorost předství ve čtvrtek od 12:30 v souboji s Kladnem. Vstupné zdarma, fanoušci vítáni.
První utkání v letní přípravě odehráli karlovarští dorostenci na ledě Chomutova. Zápas se hrál v netradičním formátu na čtyřikrát dvacet minut.

Duel poctila početná návštěva a diváci sledovali vyrovnaný zápas. Ten byl trochu poznamenán horkým počasím, a tedy horší kvalitou ledu. V první polovině zápasu byli mírně aktivnější hosté, kteří se ve druhé třetině také dvakrát gólově prosadili. Oba góly vstřelil domácímu Brabcovi útočník Kverka.

Chomutovští mladíci se poprvé gólově prosadili v polovině poslední části hry, kdy na rozdíl jediného gólu snižoval Faigl. Domácí po této brance ožili a soupeře dostali pod velký tlak. Jednou trefili i tyč, ale vyrovnávacího gólu se už nedočkali.

Další přípravné utkání sehrají dorostenci HC Energie 31. července, když na zimním stadionu v Rybářích budou hostit od 12:30 stejně starý celek Kladna. Po tomto duelu nastoupí na ledovou plochu hokejisté „A“ mužstva k utkání s Mountfieldem České Budějocice.

Příprava dorostu: KLH Chomutov - Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 73. Faigl – 24. a 34. Kverka. Rozhodčí: Baláček, Pátková, Fára. Vyloučení: 5:6 (navíc Mazánek (CH) 10 minut. Diváků: 250.

Chomutov: Pražák (20. Brabec, 50. Příhoda) – Andres, Čeček, Havel, Fiala, Kilián, Kolář – T. Procházka, Tuček, Huňady – J. Procházka, Kotous, Hučko – Svoboda, Piačka, Švihla, Kasal, Škrdle, Čížek, Herr, Fejt – Taraška, Bauer, Faigl – Šaržík, Bacovský, Megela – Komma, Lehnert, Mazánek.
Energie Karlovy Vary: Nechvátal (Rauscher) – Liška, Urbančok, Konečný, Troška, Kovář, Vilhelm, Frk, Sýkora, Tomeček, Vrána, Táborský, Brodský, Hudák, Svoboda, Formánek, Valeš, Lintemer, Hluchý, Gombár, Záhora, Kubáč, Švec, Kverka, Vachovec, Winkler.