Došlo ke ztrátě koncentrace, hodnotí utkání s Boleslaví trenér dorostu Eismann

Smíšené pocity museli ovládat hlavního trenéra karlovarských starších dorostenců Václav Eismanna (na snímku) po pátečním střetnutí s Mladou Boleslaví. Domácí po první třetině vedli, ale všechen boj o body rázně utnuli hosté vražednou minutou ve druhém dějství, kdy vedení energetikům sebrali. Ke zvratu nepomohl domácím ani závěrečný tlak při odvolání brankáře, ve kterém naopak hosté zpečetili svoji výhru gólem do prázdné klece.
Utkání jste měli zpočátku dobře rozehrané. Jak byste jej Vy zhodnotil?
Bylo to z naší strany takové smolné utkání. Zpočátku jsme vedli 1:0, ale pak jsme to zbytečně ztratili dvěmi slepenými brankami ve druhé třetině.

Jako jediný jste dnes za domácí skóroval. Mohl byste tu branku pospat?
Bylo to v přesilové hře. Povedlo se mi tak nějak vyhrát buly na Ottu Nováka, ten puk přenesl na druhou stranu, následovala střela a já jsem to tečoval za brankáře.

Ztratili jste vedení a hned inkasovali v jedné minutě. Co bylo příčinou?
To vůbec nevím. Byl to takový klíčový zlom zápasu ty dva slepené góly. Pak se nám už vůbec nepodařilo vstřelit branku, takže těžko říct.

Snažil se trenér změnit strategii za nepříznivého stavu?
Určitě. Řekl, ať děláme vše jednodušeji. Střílíme na bránu, nahazujeme. Prostě všechna aktivita aby šla do brány.

Nedařilo se Vám dnes ani v koncovce, že?
To už nás trápí delší dobu, že nedáváme vůbec žádné branky. Těžko říct. Není to třeba jen v jednotlivých hráčích. Všichni máme takovou krizi.

Trápí nás psychická deka, upozorňuje trenér dorostu Eismann

Hlavní trenér karlovarského dorostu vystihl ve svém hodnocení hlavní příčiny páteční prohry, kterým je bezesporu křeč v koncovce, která trápí mužstvo již delší dobu. Boleslav srazila domácí na kolena hlavně ve druhém dějství, kdy zasadila domácím dvě branky v jedné minutě, na co již energetici nenašli odpověď.

Domácí i přesto, že jako první vedli, o své vedení přišli a v téže minutě se dostal do vedení celek hostí. „Myslím si, že do toho vyrovnávacího gólu to bylo vyrovnané utkání. Za stavu 1:0 pro nás tam došlo k velké chybě, my jsme tam měli obrovskou šanci. Vojtěch Tomeček mohl zvýšit na 2:0, ale bohužel se mu to nepovedlo. Poté jsme šli do oslabení, které jsme zahráli celkem solidně, měli jsme často kotouč na holi, ale ten kotouč jsme poté odevzdali soupeři na modré čáře, a ten z toho dokázal vyrovnat. Následně došlo ke ztrátě koncentrace, kdy nám soupeř během dvou minut odskočil až na 1:3 a to byl takový rozhodující úder. Pak utkání také ovlivnila naše koncovka a mám takový pocit, že v současné době tady u současného mladého mužstva ta koncovka u většiny hráčů nedosahuje potřebné střelecké úrovně,“ začal se své hodnocení trenér staršího dorostu.

K vyrovnání domácím nestačil ani závěrečný tlak, který vyvrcholil odvoláním brankáře. „ Sice v jiné sestavě s jinou kvalitou hráčů, ale i tak se nám několikrát v sezoně podařilo otočit utkání i proti, myslím si, kvalitnějšímu soupeři. Možná se nám to nepovedlo, protože jsme dlouhodobě s efektivitou v křeči a samozřejmě snažíme se na tom pracovat, ale není to jednoduché. Na hráčích je vidět taková psychická deka, že je třeba tu řešit spíše věc mentální stránky, jelikož oni do toho jdou s tím, že to zase nedají a to je špatný pohled, který my musíme změnit, “ zakončil svůj ohlas lodivod dorostenců Václav Eismann.