HC Energie Karlovy Vary

Dujsík: Vyhrát jsme si nezasloužili

Karlovarská Energie má za sebou další smolné domácí utkání. V úterý podvečer se museli sklonit svěřenci trenéra Tlačila před Olomoucí. Karlovarští hokejisté berou alespoň bod a to i díky asistenci Tomáše Dujsíka, který připravil svému americkému spoluhráči první branku.

Tomáši, prohráli jste s Olomoucí, jak byste zápas zhodnotil?
Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme jej nezvládli. Soupeř byl od prvního střídání agresivnější, pohyblivější a my s ním měli velké problémy. Zvítězit jsme si, myslím, nezasloužili.

Kde se dle Vás zápas zlomil?
Důležitý byl první gól, který jsme bohužel obdrželi, byť jsme se na to velmi připravovali. Víme, že se s Olomoucí hraje těžko, když v utkání vede a dnes se to potvrdilo. Jsem rád, že se nám podařilo alespoň srovnat a máme bod. Zápas nám totiž absolutně nevyšel.

Většinou reprezentační přestávka týmu pomůže, ve vašem případě to ale vypadalo, že vás spíše přibrzdila, souhlasíte?
Možná to tak vypadalo, protože nám dnes skutečně nic nešlo a soupeř nám ve všech herních činnostech předčil. Nemyslím ale, že by to bylo reprezentační přestávkou. Naopak, výborně jsme ji využili. Byl čas na odpočinek, dočerpání fyzických sil a technické prvky. Bohužel se nám to nepodařilo do zápasu s Olomoucí přenést.

Jaký bude váš další program? Strávíte Štědrý den tradičně, nebo na ledě?
Na Štědrý den máme volno, takže jej prožijeme tradičně jako většina lidí. Pravděpodobně nepojedu ani domů do Brna, protože již pětadvacátého normálně trénujeme.

A šestadvacátého přivítáte doma silné Brno. Tedy váš kmenový oddíl. Probíhá nějaká hecovačka?
Samozřejmě, bez toho to nejde (smích). Stále jsem s klukama v kontaktu. Nejvíce asi s Martinem Nečasem, který však u nás nenastoupí, protože jede s národním týmem na mistrovství. Budeme to mít složité, ale uděláme maximum pro to, abychom Kometu potrápili.

Děkuji za rozhovor a přeji krásné Vánoce.

Související články

Reportáž | út 20.12.2016

Energie obrala Kohouty o bod

Preview k zápasu | po 19.12.2016

Po reprezentační pauze přijíždí Olomouc