HC Energie Karlovy Vary

Energetici chtějí v bodové šňůře pokračovat

Hokejisté karlovarské Energie sice nestačili na královehradecký Mountfield a prohráli 1:2 po nájezdech. Na druhou stranu ale dokázali bodovat v pátém utkání v řadě a stále se drží na dohled předkolu. „To je jedna z pozitivních věcí. Z posledních patnácti bodů jsme jich získali jedenáct. Já teď pevně věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat i ve Zlíně,“ přál si po nedělním utkání brankář Tomáš Závorka.

Souboj s Hradcem Králové se nesl ve velice defenzivním duchu a před zápasem málokdo očekával, že padne více branek. „Očekávali jsme to. Hradec hraje výborně dozadu a dokázal to třeba v utkání se Spartou, která jinak každému naloží. Oni tam vyhráli. Nám se v současnosti směrem dozadu daří a ukázalo se, že to bude maximálně o dvou brankách,“ ohlížel se Závorka.

I na porážce se dá najít něco pozitivního. „Myslím si, že to bylo vůbec poprvé v sezoně, že jsme dokázali urvat nějaké body, když jsme prohrávali. Jakmile jsme doposud inkasovali jako první, tak jsme utkání nakonec ztratili,“ přiznal.

A ještě jedno pozitivum. Popáté v řadě Energie dokázala bodovat. „To je také příjemné. Během sezony se nám vždy povedlo pouze dvakrát v řadě bodovat. Já si teď jen přeji, abychom dokázali dovézt také nějaké body ze Zlína a celou šňůru jsme prodloužili,“ vyslovil Závorka přání, které nemá jen on, ale celý tým.

Zpět ale k utkání s Hradcem Králové. Energie prohrávala 0:1, když se v přesilovce pět na tři prosadil Mertl. „Obránce vystřelil a já jsem kotouč líznul vyrážečkou. Myslel jsem si, že půjde puk více do rohu a už jsem se stavěl k tyči. Bohužel se kotouč odrazil přímo do brankoviště a já jsem si ho zřejmě kopl do branky. Přiznám se, že ani sám pořádně nevím, jak se to stalo,“ popsal moment, kdy se Mountfield dostal do vedení.

Zápas nakonec vygradoval v samostatných nájezdech a ty rozhodl Jiří Šimánek, který se prosadil kličkou, jež provádí již mnoho let. „Ono je to těžké. Když jde gólman do branky na nájezdy a počítá s nějakou variantou a ten útočník udělá něco jiného, tak je za blbce. Do poslední chvilky jsem se snažil stát, a i když jsem se snažil mu do střely strčit rameno vyrážečku i beton, tak se do nějaké skulinky trefil,“ popsal Tomáš Závorka rozhodující moment střetnutí.

Související články

Ohlasy k zápasu | út 10.12.2013

Michal Gulaši: Na soupeře musíme s tvrdou hrou

Preview k zápasu | so 7.12.2013

Potvrdí Energie vzestup formy proti Mountfieldu?