HC Energie Karlovy Vary

Energetici začali přípravu, pořádný dril je teprve čeká

Pod taktovkou nového kouče Martina Pešouta začali v pondělí energetici letní přípravu. V suché části bude parta okolo nestárnoucího Václava Skuhravého nabírat svalovou hmotu a fyzický fond, ze kterého bude následně čerpat po následující sezonu.

Fotogalerie z prvního tréninku

Kádr, který má momentálně trenér Pešout se svým asistentem Tomášem Mariškou, čítá necelých dvacet hráčů. „Pár kluků se bude připravovat individuálně a někdo má ještě nějaké zranění z minulé sezony. Přece jen jsou to nějaké tři týdny, co skončila baráž,“ vysvětluje sportovní manažer Jaromír Kverka, proč má kouč Martin Pešout zatím užší kádr.

Pešout očekával při příchodu k mužstvu, že nalezne tým, který bude psychicky poznamenán sestupem- „Kluci si uvědomují, co se stalo, ale během dovolené tak trochu na nepovedenou baráž zapomenuli. Už teď jsou odhodláni extraligu vybojovat zpět,“ popisuje náladu u mužstva.

Jenomže postavit tým, který by mohl usilovat o nejvyšší příčky ve WSM lize a baráži, není zase tak jednoduché. „Podle mého bude mít doplňování týmu svůj vývoj. Jak generální manažer, tak i sportovní manažer budou muset tým doplnit. Ale nemá cenu za každou cenu kupovat hráče. Dělal bych to s rozvahou a s tím, že to musí mít hlavu a patu. Hráč prostě musí do našeho týmu zapadnout,“ přidal Martin Pešout.

Přípravu zahájili hráči, které měla HC Energie pod smlouvou. „Zatím se k nám nikdo nový, kdo by byl brán jako posila pro sezonu, nepřipojil. Ale jak už jsem řekl, příchod jakéhokoliv hráče musí mít z naší strany hlavu a patu. Nemá cenu tým doplňovat, jen abychom tým za každou cenu doplnili. Kádr budeme doplňovat až na těch postech, na kterých budeme potřebovat,“ přidal.

WSM liga je zatím pro fanoušky neznámou. Podle papírových předpokladů by měl kádr s extraligou ostřílenými hokejisty v soutěži dominovat. Jaká však bude realita? „Hovořit o soupeřích je teď velmi předčasné. Je teprve květen a teď nás čeká nabírání fyzičky,“ dodal Martin Pešout.