HC Energie Karlovy Vary

Energie přivítá rozjeté zlínské PSG

Po venkovním dvojzápasovém bloku se Karlovarští opět představí před domácími ochozy. Energie po výhře nad Spartou a prohře s Brnem vyzve na svém ledě zlínské PSG, než zase odjede ke dvěma duelům napříč republikou. Na předposlední Boleslav ztrácejí energetici stále pouhý jeden bod. Naopak Zlínští jsou v tabulce druzí, ale jenom kvůli lepšímu skóre lídra z Plzně. Oba celky tak mají motivaci do zápasu jasnou. Přijďte naše chlapce podpořit v těžkých časech. Zápas startuje již tuto neděli od 18:10!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Vydařený vstup do sezony

Valachy zasáhl začátek letošní sezony opravdu ve velmi dobrém rozpoložení. Po odehraných osmi kolech okupují druhou příčku extraligové tabulky, přičemž mají stejně bodů jako vedoucí Plzeň a rozhoduje tak lepší skóre. Zlínští navíc prozatím jen jednou poznali hořkost porážky. Stalo se tak právě v posledním kole, kdy na Stadion Luďka Čajky zavítali sparťané a čistou výhrou 2:0 vyloupili zlínský hokejový stánek. Naopak nejvyšší výhru si tým připsal doma proti Liberci, který si ze Zlína odvezl porážku 2:4.

Ve změti statistik zatím se sedmi kanadskými body dominuje velký navrátilec a opora nejen v týmu, ale i v kabině Petr Čajánek. S pěti body jsou za ním Leška a Köhler. Zlínskou obranu táhne, alespoň co se produktivity týče, s pěti body Martin Hamrlík. Mezi tyčemi střídají Zlínští duo gólmanů. Nejvíce si zatím zachytal Luboš Horčička s procentuální úspěšností balancující na čísle 95.

Pokračující trable s gólmany

Situace okolo karlovarských brankařů HC Energie je kritická. Lukáš Mensator stále nemůže nastoupit pro problémy s třísly. Marek Benda bude měsíc mimo hru s pochroumaným kolenním vazem.

Václav Baďouček „Je to problém. Stále nemůžeme ani s jedním počítat. Lukáš Mensator sice už začal trénovat, ale opravdu jenom lehce. Nejdříve bude k dispozici příští týden,“ poznamenal na úvod Václav Baďouček.

V utkání se Zlínem by se tak měl mezi tři tyče opět postavit Tomáš Závorka, stejně jako tomu bylo v Brně. „Já už jsem v minulosti říkal, že nemáme žádnou trojku. My máme dvě dvojky a jedna z nich dostane šanci chytat,“ přidal karlovarský trenér.

Problém na brankářském postu se pokusil klub vyřešit ve spolupráci s Chomutovem. „Chtěli jsme na střídavý start získat Hanuljaka, ale toho nám Chomutov neuvolnil. Ale dohodli jsme se na Milanu Řehořovi. Ten s námi už byl v pátek v Brně jako dvojka,“ připojil Baďouček.

Do utkání se Zlínem nastoupí Karlovy Vary se stejnou dvojicí jako v Brně. „Moc si vybírat nemůžeme. Není z koho. Každopádně já pevně věřím, že kluci odvedou co nejlepší výkon a nám se podaří doma získat nějaký ten bod,“ dodal Baďouček.

Poslední kolo

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Holec (Hubáček, Pospíšil), 27. Pospíšil (Hruška), 35. Dlouhý (Svoboda Jar., Čermák) - 15. Melenovský (Gregořek), 44. Melenovský (Skladaný, Dej).

PSG Zlín - HC Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. min T. Rachůnek (Foster), 60. Broš (Sersen).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize9 - 2 - 0 - 1 - 6 - 23:32 - 7 b.
Průběžné umístění14. místo
Nejproduktivnější hráčLukáš Pech - 12 bodů (6+6)
Nejlepší střelecLukáš Pech - 6 branek
Nejlepší nahrávačPech, Kumstát - 6 asistencí
Nejlepší v +/-Lukáš Pech +5 bodů
Nejtrestanější hráčPetr Gřegořek - 20 TM
BrankářiLukáš Mensator 89.12 %, 3.56 g/z
Marek Benda 87.72 %, 4.29 g/z
Tomáš Závorka 89.19 %, 2.76 g/z
Úspěšnost přesilovek5.6 % (13. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení85.4 % (12. místo v extralize) *

PSG Zlín
Utkání v extralize8 - 3 - 2 - 2 - 1 - 19:17 - 15 b.
Průběžné umístění2. místo
Nejproduktivnější hráčPetr Čajánek - 7 bodů (3+4)
Nejlepší střelecČajánek, Köhler, Holík - 3 branky
Nejlepší nahrávačMartin Hamrlík - 5 asistencí
Nejlepší v +/-Leška, Důras +2 body
Nejtrestanější hráčPetr Leška - 18 TM
Brankáři Luboš Horčička 94.82 %, 1.60 g/z
Jakub Sedláček 90.16 %, 2.88 g/z
Úspěšnost přesilovek10.6 % (8. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení88.9 % (8. místo v extralize) *

Zdroj: iDnes.cz

Vzájemné zápasy 2010/2011

11. kolo PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 5:3
24. kolo HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:5
37. kolo PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:4
50. kolo HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 2:3sn

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, M. Rohan, Mocek, Gründling, Prošek - Kumstát, Pech, Košťál - Dej, Melenovský, Skladaný - Bartánus, Skuhravý, Zaťovič - Zucker, Kupec, Kuběna.
PSG Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech.


Kolik bodů uhájí energetici před valašskými nájezdníky?

Související články