HC Energie Karlovy Vary

Energie testuje obránce Branislava Kubku

Do letní přípravy A-mužstva se připojil slovenský obránce Branislav Kubka, který v posledních sezonách působil v Banské Bystrici. Vysoký čtyřiadvacetiletý bek přichází na zkoušku do konce srpna, v případě spokojenosti s jeho výkony na něj může klub uplatnit opci do konce sezony, respektive na sezonu příští.

„Branislav Kubka odpovídá naší koncepci skládání nového mužstva. Měří 187 cm, je ve středním věku a navíc je pravák. Není to hráč, který by hned v mládežnických kategoriích byl hvězdou, ale každý rok se zlepšuje a loni už patřil k nejlepším obráncům v Banské Bystrici. Jde o tajný tip nového sportovního manažera pana Dočekala, který hráče sleduje dlouhodobě a je přesvědčený, že nadešel čas dát mu příležitost v české extralize,“ uvedl na adresu nového obránce generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Branislav Kubka se narodil 15. srpna 1988 v Detvě, za kterou také zpočátku hrál ve druhé nejvyšší soutěži. Do prvního utkání slovenské extraligy poprvé naskočil v sezoně 2009/10 v Banské Bystrici, kde se postupně vypracoval mezi základní stavební kameny sestavy. V uplynulé sezoně odehrál 60 mistrovských utkání, ve kterých zaznamenal 4 branky a 21 asistencí. Celkem má na svém kontě zatím 208 zápasů v nejvyšší soutěži.