HC Energie Karlovy Vary

Energie vyráží potvrdit první místo do Prostějova

Karlovarští hokejisté vyráží k poslednímu venkovnímu utkání v základní části. Svěřenci Martina Pešouta zavítají na led Prostějova, kde se napoprvé nezadařilo. Potvrdí výhru nad Českými Budějovicemi a zůstanou na samém vrcholu tabulky? Úvodní buly středečního duelu padne v 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

O soupeři

Sestava Jestřábů z předešlého utkání

  • Neužil – D. Kolář, Žovinec, Havlík, Rašner, M. Drtina, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza - Luňák, Venkrbec, Cetkovský - Dvořáček, Král, Rudovský - Švec, Meidl, Prokeš - Zabloudil

Prostějovu se doma daří. Svěřenci Jiřího Vykoukala dokázali poslední čtyři domácí klání vyhrát, navíc s velmi příznivým skóre 24:5. Jestřábi jsou v tabulce na páté pozici, se shodným počtem bodů jako šestý Přerov (86) a ztrátou pouhého bodu na čtvrtou Slavii. Na domácím kluzišti nasbírali celkem čtyřiapadesát bodů, což je čtvrtý nejlepší počin ve WSM lize. Prostějovští v uplynulém, tedy padesátém kole padli na ledě ústeckého Slovanu, kdy o vedení 2:1 přišli v poslední pětiminutovce po třech rychlých brankách Severočechů. Jednou z nejsilnějších zbraní Jestřábů jsou přesilové hry, ve kterých mají nejlepší úspěšnost využívání z celé soutěže, 23 %. Se skóre 165:129 se mohou chlubit nejlepší ofenzívou v lize. Předešlý souboj s Energií na domácím ledě Prostějovu vyšel, když ve 25. kole porazili Západočechy 4:2. Kdo se bude radovat tentokrát?

Sestřih z předešlého souboje s Prostějovem

Koho sledovat

Jakub Neužil

Jasnou maskovanou jedničkou mezi třemi tyčemi je Jakub Neužil. Prostějovský gólman má za tento ročník nastřádáno čtyřicet čtyři startů, po kterých si drží 92,4% úspěšnost zákroků. Proti Karlovým Varům však ve dvou případech ze tří začínal v kleci jeho kolega Dominik Groh, jehož procentuální úspěšnost zákroků se rovná číslu 88,79. Na prvních třech místech kanadského bodování najdete tři jména, která dohromady dají 104 let. Tím úplně nejproduktivnějším je Tomáš Nouza se sedmapadesáti body. Za ním je o tři roky starší Tomáš Divíšek, který nasbíral o pouhý bod méně. Divíšek je zároveň se čtyřiadvaceti góly nejlepším střelcem Prostějova a celé WSM ligy vůbec. Trojici uzavírá nejmladší, se čtyřiceti osmi body Jan Rudovský.

Poznatky asistenta trenéra

Energetici budou s nelehkým soupeřem bojovat o setrvání na vrcholu tabulky. „Musíme potvrdit výhru s Českými Budějovicemi. Dostali jsme se na první místo, což jsme chtěli,“ říká Tomáš Mariška. O síle soupeře ale trenéři moc dobře ví. „Budeme chtít bodovat, byť to nebude vůbec jednoduché, Prostějov doma hraje doma výborně, podařilo se jim na svém ledě porazit většinu týmů z popředí tabulky, nám se tam také nepovedlo první utkání,“ ví asistent trenéra. V čem tedy spočívá síla Jestřábů? „Mají zkušené, střelecky naladěné hráče. Budeme si muset dát pozor na jejich protiútoky a přesilové hry.“ Jak tedy na nepříjemného soupeře? „Musíme hrát jednoduše, dobře z defenzívy. Musíme být produktivní, což se nám proti Českým Budějovicím dařilo. A musíme být disciplinovaní, jelikož Prostějov je nejlepší ve využívání přesilových her,“ uvědomuje si Mariška.

Statistické okénko

LHK Jestřábi Prostějov
Úspěšnost přesilovek 23 % (1. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 85,1 % (4. místo v lize)
Tresty 668 TM (9. místo v lize)
Zblokované střely 351 (12. místo v lize)
Střely na branku 28,3 za zápas (9. místo v lize)
Úspěšnost střelby 11,4 % (1. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54 % (4. místo v lize)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 17,58 % (6. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 92,27 % (1. místo v lize)
Tresty 520 TM (13. místo v lize)
Zblokované střely 340 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,57 za zápas (2. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,5 % (5. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,45 % (2. místo v lize)

Související články

Ohlasy k zápasu | čt 22.2.2018

Bernáth: Mužský hokej je silovější