HC Energie Karlovy Vary

Energie vyzve rozjetou Duklu

Energetici zajíždí k další důležité bitvě na Vysočinu. Svěřenci kouče Jana Tlačila budou chtít vrátit Dukle porážku z prvního barážového kola. Vydaří se karlovarská vendeta a stáhnou energetici náskok soupeře, který drží první příčku? Utkání startuje v 17:30 na Horáckém zimním stadionu.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Dukla dosud neporažena

Jihlava zatím nenašla v barážových soubojích přemožitele. Smečka trenéra Vlka si ze čtyř klání odnesla devět bodů (momentálně hájí první příčku v tabulce), třikrát totiž rozhodla o svém vítězství až po základní hrací době. Jihlavští se již v baráži Energii, jež byla v roli favorita, postavili a to hned v úvodním utkání, ve kterém překvapivě zvítězila Dukla 4:3. Velký rozdíl mezi soupeři je v trestných minutách. Hokejisté Karlových Varů si na trestné lavici odseděli 88 minut (nejvíce ze všech účastníků baráže), zatímco jihlavští hráči 42 trestných minut (nejméně z účastníků baráže). Páteční odveta tedy slibuje velký souboj, podaří se Karlovarským vrátit Jihlavským porážku, nebo se podaří domácím z Vysočiny zvětšit si náskok v barážové tabulce?

Záda jistí mladá krev

V Jihlavě se během baráže mohli spolehnout na velmi talentovanou brankářskou dvojici - Jakuba Škarka a Miroslava Svobodu. První jmenovaný ještě ani neoslavil osmnácté narozeniny, druhému je 22 let. Oba patří bezpochyb k nadějím českého hokeje a potvrzují to i svými výkony v baráži. Jak Škarek, tak Svoboda mají průměr inkasovaných branek na zápas pod dva góly a procentuální úspěšnost zásahů nad 93 %, každý odchytal po dvou duelech. Do dalších duelů však nemůže tým z Vysočiny počítat právě s Jakubem Škarkem (z důvodů povinností v reprezentaci U18), role jedničky případne Miroslavu Svobodovi. Dukelský gólman bude muset čelit nejlepšímu střelci dosavadního průběhu bojů o extraligu - Jakubu Flekovi. Jak obstojí?

O utkání s asistentem trenéra

„Máme soupeři co vracet a doufám, že budeme úspěšní,“ přeje si celá šatna A týmu HC Energie. Cíl je tedy jasný. Asistent trenéra Mikuláš Antonik ho ještě upřesnil. „Chceme si vzít zpět body, které jsme doma soupeři nechali. Už to samotné je pro nás všechny veliká motivace,“ říká Antonik.

Jenomže „vojáci“ trenéra Petra Vlka zatím šlapou jako elitní výsadková divize československé armády. Zatím všechna utkání vyhráli, a když už o nějaký ten bod přišli, tak to bylo až v nastaveném čase. „To je sice pravda, ale bude rozhodující, jak se nám bude dařit naše hra. My se budeme snažit přinutit soupeře k chybám a bude otázkou, jak se nám bude dařit tyto chyby trestat,“ přidává Mikuláš Antonik.

Jenomže donutit k chybám hráče Dukly je velice těžké. „Náš systém je dobrý, ale musíme ho praktikovat v zápase. Musíme dodržovat vše, co si řekneme před utkáním. V tomto směru musíme být trpěliví a nesmíme dávat protivníkovi šance a možnosti nás nějakým způsobem přehrávat,“ varuje asistent na lavičce A týmu. Jenomže letošní ročník baráže se nese ve znamení přesilových her a na tým HC Energie to dopadá v tom možná nejhorším světle. Karlovy Vary hrály celkem ve čtyřech utkáních osmnáctkrát v oslabení. Což je nejméně ze všech čtyř týmů. To je chvályhodné. Ale v deseti případech při početní nevýhodě inkasovaly. Což je jasně nejhorší statistika. Více jak každé druhé oslabení skončí obdrženým gólem. „Tohoto problému jsme si plně vědomi. Pracovali jsme na tom v tréninku, tak abychom se inkasování vyvarovali. Ukazovali jsme si na videu, kde máme ty největší potíže. Naším úkolem bude ustát tyto standardní situace bez úhony,“ reaguje Antonik na téma přesilovek.

Naopak v přesilových hrách se energetikům celkem daří. V průměru využijí každou třetí výhodu jednoho muže v poli. „Samozřejmě že by to mohlo být o něco lepší, ale my máme problém v oslabení. To nás stojí body. Naším úkolem bude udržet Jihlavu na distanc od naší branky a samozřejmě své početní výhody využívat,“ dodává Antonik.

Související články

Ohlasy k zápasu | so 8.4.2017

Honzík: Prohru v nájezdech beru na sebe

Reportáž | pá 7.4.2017

Z Jihlavy si veze Energie bod