HC Energie Karlovy Vary

Energie zabojuje o první domácí vítězství nad Ústím

Energetici hlásí návrat na domácí led. Svěřenci Martina Pešouta budou chtít v rámci 43. kola navázat na vyhrané utkání na třebíčském ledě a zůstat v kontaktu s vedoucím Motorem. Sobotní podvečer nabídne poslední souboj Energie se Slovanem. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00 a vy jste do KV Areny srdečně zváni.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Sestava Slovanu z předešlého utkání

  • J. Růžička – Vl. Brož, Kurka, M. Vágner, Macek, Vaněk, Weinhold – Smolka, Davídek, Gengel – Kružík, Roubík, Melka – L. Volf, Pšenička, Severa – Krliš, Najman, Navarra

Slovan nezačal sezonu vůbec zle. Po 17. kole, ve kterém Ústí dokázalo jako první celek v letošním ročníku zvítězit na ledě KV Areny, se Severočeši nacházeli na šestém místě. Nyní jsou na tom o poznání hůře. Ústečtí se trápí, což se promítá i do ligové tabulky. S dvaapadesáti body jsou až dvanácti, na jedenácté Litoměřice ztrácejí sedm bodů a s momentální formou (z deseti klání zaznamenali hokejisté Slovanu tři vítězství) to půjde velmi těžko. Navíc v uplynulém kole podlehli předposledním Benátkám nad Jizerou 2:4. Ústí již na nezdary reagovalo výměnou trenéra, po 38. kole a prohře s Kadaní odešel dlouholetý kormidelník ústecké lodi - Miroslav Mach. Na trenérském postu Macha vystřídal Tomáš Mareš. Podaří se jemu a jeho svěřencům porazit Karlovarské na kluzišti KV Areny i podruhé, nebo se papírově silnější soupeř nenechá zaskočit?

Sestřih z posledního domácího souboje s Ústím

Koho sledovat

Daniel Vrdlovec na druhé straně barikády

Ačkoliv je Daniel Vrdlovec na hostování v Karlových Varech, má stále více bodů (v dresu Energie si za čtyři duely nepřipsal ani jeden), než jakýkoliv ústecký hráč. Produktivitu Slovan vede veterán, jenž má na kontě přes tisíc zápasů i bodů v druhé nejvyšší soutěži. Jaroslav Roubík má za třicet sedm zápasů letošní sezony jedenáct branek a dvacet dva gólových asistencí. Pouze o tři kanadské body méně má druhý Antonín Melka. Sedmadvacetiletý forvard strávil velkou část kariéry v Kladně, poslední tři sezony však působí v dresu Ústí. Momentálně má na kontě třináct branek, což se mu za posledních pět let povedlo poprvé. Všichni čtyři gólmani, kteří dostali letos ve Slovanu prostor (Soukup - 15 zápasů - 91,2 %, Dlouhý - 6 zápasů - 93,9 %, Volke - 13 zápasů - 90,8 %, Růžička - 11 zápasů - 90,6 %), mají procentuální úspěšnost zákroků nad 90 %. Pro zajímavost, v posledních čtyřech zápasech dostal pokaždé prostor jiný maskovaný muž. Na straně hostů velmi pravděpodobně nastoupí v sobotním souboji i dvojice energetiků, kteří ve Slovanu hostují - Milan Davídek a Martin Weinhold.

Poznatky asistenta trenéra

„Co se týká Ústí, tak i přes jeho poslední nezdary se musíme na utkání připravit jako na každé jiné. Již v předešlých soubojích jsme si ověřili, že se rozhodně nejedná o snadného soupeře,“ ví Tomáš Mariška. „Mají v kádru několik zkušených hráčů, kteří nám mohou přivodit mnoho problémů,“ říká asistent trenéra. „Musíme dobře vstoupit do zápasu, abychom mohli získat body, které potřebujeme v souboji o lepší umístění. Zejména doma musíme body sbírat, tudíž uděláme vše pro to, aby byly všechny tři,“ hlásí Mariška. Novou posilou Západočechů se stal obránce Plutnar, nastoupí již v sobotu? „Michal Plutnar by měl být v sestavě, jinak neplánujeme výraznější změny od duelu v Třebíči,“ informuje asistent Martina Pešouta.

Statistické okénko

HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 16,59 % (9. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 91,71 % (2. místo v lize)
Tresty 454 TM (13. místo v lize)
Zblokované střely 277 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,22 za zápas (2. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,7 % (4. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,27 % (2. místo v lize)
Slovan Ústí nad Labem
Úspěšnost přesilovek 17,8 % (6. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 81,4 % (10. místo v lize)
Tresty 516 TM (10. místo v lize)
Zblokované střely 436 (3. místo v lize)
Střely na branku 25,2 za zápas (12. místo v lize)
Úspěšnost střelby 10,9 % (3. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 50,2 % (8. místo v lize)

Související články