HC Energie Karlovy Vary

Energie zakončí přípravu zápasem s Kladnem

7. srpna odehráli karlovarští hokejisté na zimním stadionu v Kladně první přípravný zápas na novou sezonu. Přesně o měsíc později si to s Rytíři rozdají znovu, tentokrát na své půdě v posledním utkání letní přípravy. První střetnutí vyhrála Energie 4:2. Dokáže uspět i podruhé, a vítězně se tak naladit na start Tipsport extraligy? Zápas začíná v KV Areně pátek od 18:00!
Kde sledovat utkání: Online přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketpro.cz

Jak probíhala příprava?

Rytíři odehráli v přípravě jedenáct utkání, to poslední je čeká v KV Areně. Ze začátku se Kladnu nijak zvlášť nedařilo, prohrálo čtyři zápasy za sebou. Smolnou sérii protrhlo až v Pardubicích, při výhře 5:1. Po zbytek přípravy už se výhry a prohry celkem pravidelně střídaly. Kladenští si také zahráli s dvěma účastníky KHL. Hned v prvním přípravném duelu podlehli týmu HC LEV Praha 2:3 po samostatných nájezdech. Něftěchimik Nižněkamsk ale dokázali porazit 5:4.

Statistiky z přípravy

Rytíři Kladno
Utkání v přípravě11 - 4 - 0 - 1 - 6 - 31:34
Nejvyšší výhra 7:1 vs. IHC Písek
Nejvyšší prohra 1:5 vs. Piráti Chomutov
Nejlepší střelec Martin Látal, Marek Hovorka – 5 branek

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v přípravě10 - 5 - 1 – 1 – 3 – 33:29
Nejvyšší výhra 5:1 vs. HC Thurgau
Nejvyšší prohra 3:6 vs. Graz
Nejlepší střelecPetr Kumstát - 5 branek

Poslední zápas

Toros Něftěkamsk – HC Energie Karlovy Vary 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 57. Garejev (Dorofejev, Gorošanskij) - 16. Kumstát, rozh. nájezd Pohl.

Rytíři Kladno - Neftěchimik Nižněkamsk 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Hlaváč, 16. Procházka (Melka), 35. Valský (Eberle), 39. M. Látal (Černošek, Růžička), 49. M. Látal (Eberle) - 34. Kolář, 41. S. Alševskij S. (Alševskij J.) , 46. Osala (Kolář), 54. Osala (Koukal).

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Gründling, Kohn, Parýzek, Gřegořek, Gulaši, Prošek, J. Látal, M. Rohan - Pohl, Zaťovič, Pech, Vachovec, Košťál, Skuhravý, Keith, Kumstát, Polák, T. Rohan, Heřman, Zucker

Rytíři Kladno: Chábera - Macholda, Drtina, Růžička, Černošek, Procházka, Piskáček, Kameš, Mocek - Bicek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, M. Látal - Valský, Melka, Eberle – Kuchejda, Dalecký, Obdržálek


Uspějí energetici v posledním testu před startem sezony?

Související články