HC Energie Karlovy Vary

Extraliga konečně začíná, Energie míří na Kladno!

Po pětiměsíčním půstu se ve středu opět rozběhnou extraligové boje. Karlovarští hokejisté do nich vstupují v pozici, jakou dosud nepoznali. Jako obhájci mistrovského titulu! Jako první se na ně bude chtít vytáhnout Kladno v čele s Paterou, Procházkou a nově i Františkem Kaberlem. Karlovarský fanklub vypravuje hned dva autobusy, ostatním zájemcům utkání přiblíží alespoň náš online přenos startující v 17:30.

Vyztužená obrana a obávaný první útok

Na svěřence trenéra Müllera loni místo v play off nezbylo, sezonu si tak prodloužili pouze v play out s cílem vyhnout se čtrnácté příčce. A přestože v brankovišti si uznání vydobyl čahoun Kopřiva, obdrželo Kladno v 52 kolech třetí nejvyšší počet branek. Management klubu tak přes léto logicky zapracoval především na posílení defenzivy. Jana Dlouhého ze slovenského Zvolena a Milana Tomana z Českých Budějovic v polovině května doplnil i Petr Mudroch se zlatou medailí na krku, aby malé pozdvižení krátce před začátkem soutěže způsobil návrat Františka Kaberleho. Vítěz Stanleyova poháru a pětinásobný mistr světa ve svém mateřském klubu podepsal jednoletý kontrakt.

Kromě obránce Mudrocha proběhly mezi Energií a středočeskými okenáři i další hráčské transfery. Směrem na západ po pěti sezonách opět zamířil vysoký obránce David Hájek, po nevydařeném angažmá zakončeném hostováním v Českých Budějovicích se pak na Kladno vrátil útočník Vítězslav Bílek. Jiné změny prakticky ofenziva buldoků nedoznala, a i nové sezoně tak bude stále spoléhat především na Pateru, Procházku a jejich smrtící přesilové hry.

O utkání s trenérem Antonikem

S jakou taktikou budete chtít proti Kladnu uspět?
Budeme muset hrát jednoduše a být stále v pohybu. Musíme se vyvarovat faulů, protože Patera s Procházkou umí sehrát přesilovou hru jako málokdo. Další naší zbraní bude určitý tlak na jejich obránce.

Jak jsou na tom marodi, nastoupíte kompletní?
Václav Pletka už je v plném tréninku a do utkání nastoupí ve třetí formaci společně s Lukášem Pechem a Markem Haščákem. Václav Skuhravý už hrál poslední utkání v Plzni. Jediný kdo ještě není zcela v pořádku, je Milan Hluchý. Začal už trénovat, ale do zápasu nenastoupí.

Pomohl Vám v přípravě na utkání David Hájek, který na Kladně dlouho hrál?
S Davidem jsme nějak taktiku neprobírali. Víme, že jsou hodně zkušení. Kromě Patery s Procházkou se na Kladno vrátil i František Kabele. Jsou schopni rozhodnout utkání a my si na ně musíme dávat pozor.

Poslední utkání

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 3:2sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Modrý (Laš), 56. Straka (Hvila, Vlasák), rozhodující nájezd Hanzlík - 41. Mucha, 45. Kristek (Melenovský).

HC GEUS OKNA Kladno - BK Mladá Boleslav 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Diviš (Patera), 35. Růžička, 49. Patera (Procházka, Kalla), 54. Kalla (Horna) – 9. Král (Pabiška), 35. Jiruš (Vrbata).

Vzájemné zápasy 2008/2009

pohár HC GEUS OKNA Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:2sn
09. kolo HC GEUS OKNA Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:6
22. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC GEUS OKNA Kladno 3:2
35. kolo HC GEUS OKNA Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:4sn
48. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC GEUS OKNA Kladno 3:2sn

Sestavy z posledního utkání

HC GEUS OKNA Kladno: Kopřiva - Trončinský, Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, Dlouhý, Kameš, Růžička - Diviš, Patera, Procházka - Bílek, Čurilla, Bělohlav - Horna, Kalla, Tenkrát - Tomajko, Frolík, Kuchler.

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Mucha, Prošek, Hájek, Brňák, Parýzek, Přindiš - Rohan, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Zucker, Dej, Zaťovič - Haščák, Pech.


Poslední vzájemné utkání rozhodl v nájezdech Ondřej Němec. Bude se karlovarský reprezentant radovat i tentokrát?

Související články